На дводенному саміті в Джидді (Саудівська Аравія), на якому обговорювалася українська "формула миру", Китай своєю участю дав зрозуміти делегаціям інших країн, що готовий залишатися у подальших міжнародних переговорах щодо врегулювання війни.
У статті Financial Times зазначається, що європейські чиновники вітали "конструктивну" участь КНР у заході, на якому не було представників РФ.
Присутність Пекіна, який тижнями раніше відмовився брати участь у подібних переговорах у Копенгагені, країни-учасниці саміту в Джидді сприйняли як "переворот", що стало головною подією серед учасників заходу, йдеться у матеріалі.
Так, Пекін після повномасштабного вторгнення РФ в Україну так і не виступав із засудженням військової агресії Кремля. Тепер, за словами одного європейського дипломата, Китай "виглядає конструктивним" та "прагне показати, що не з Росією", і "сама присутність Китаю показує, що РФ стає дедалі більш ізольованою".
Крім того, делегація КНР у Джидді дала зрозуміти, що візьме участь у наступній зустрічі.
Як розповів ще один європейський чиновник, Пекін брав "активну участь" і "позитивно сприйняв ідею третьої зустрічі на цьому рівні".
Також європейський дипломат звернув увагу, що всі делегати "широко підтримали" тезу про те, що повага до територіальної цілісності та суверенітету України "має бути заснована на будь-якому мирному врегулюванні".
За підсумками зустрічі в Джидді учасники домовилися створити робочі групи по темах українського "мирного плану", що складається з 10 пунктів.
У статті також зазначається, що аналітики розцінюють участь Китаю в переговорах у Саудівській Аравії як сигнал про можливі зміни у підходах Пекіна до агресії РФ, проте про розворот у його підтримці Москви говорити не доводиться.
За словами французького дипломата, на саміті китайська делегація наполягала на припиненні вогню. При цьому союзники України назвали такий заклик неприйнятним, оскільки це фактично заморозить позиції російських окупантів в Україні, чого й прагне Москва.
5 та 6 серпня відбувся саміт у Саудівській Аравії, головною темою якого стала українська "формула миру". На зустріч було запрошено представників понад 40 країн, серед яких Індія, Бразилія, Індонезія, Єгипет, Мексика та Китай.
Інші Новини
Держсекретар США Рубіо назвав потенційного наступника Трампа
Державний секретар США Марко Рубіо не відкинув, що кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах 2028 року може стати нинішній...
Ізраїль погодився призупинити військові дії в Газі для доставки гумдопомоги
Ізраїль 27 липня оголосить про тактичну паузу у військових діях у секторі Гази для постачання гуманітарної допомоги. Про це заявила...
У Держдепі різко відреагували на розслідування Франції щодо Twitter
Держдепартамент США засудив кримінальне розслідування, відкрите у Франції проти Twitter, що належить Ілону Маску. Соціальну мережу підозрюють в іноземному втручанні.Про...
Конфлікт Камбоджі та Таїланду: загинули десятки, евакуйовано понад 100 тисяч осіб
Міноборони Таїланду повідомило про відбиття військового вторгнення Камбоджі в провінції Трат. Конфлікт на кордоні загострився після двох днів запеклих боїв.Про...
ЦПД: У Росії раптово скасували головний військово-морський парад
В Росії раптово скасували головний військово-морський парад країни, який зазвичай проводиться у Санкт-Петербурзі 27 липня. Причини скасування в уряді РФ...
Президент Єврокомісії та Трамп проведуть зустріч у Шотландії: що обговорять
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що зустрінеться із президентом США Дональдом Трампом у неділю, 27 липня, у...
Average Rating