Регіони Росії почали скаржитися на порожні АЗС, причому, це стосується не тільки бензинів АІ-95 і АІ-92, на які раніше було зафіксовано історичний рекорд зростання цін, а й дизеля. Про це пишуть "Известия" з посиланням на представників паливного бізнесу.
Так, відсутність палива вже відчувають у Краснодарському краї, Астраханській і Волгоградській областях. Учасники паливного ринку також розповіли про зникнення бензину на заправках у Новосибірській, Рязанській і Самарській областях, а також у Калмикії.
"Зараз працюємо на низьких залишках, практично з коліс за всіма видами палива. На окремих АЗС регіону немає АІ-92, АІ-95 і дизеля", – зазначила керуюча партнерка мережі АЗС у Самарській області GP Vympel Катерина Савкіна.
Крім того, бензин зникає в окупованому Криму.
"Минулого місяця не вистачало АІ-95, тепер на деяких заправках немає АІ-92 і дизеля", – заявив гендиректор ТОВ "Мосрегіонгаз" Герман Колотов, що працює в тимчасово окупованій АР Крим.
Згідно з його версією, проблема виникла через порушення терміну доставки вантажів залізницями. Нібито поїзди з Центральної Росії з нафтопродуктами йдуть на кілька тижнів довше звичайних термінів, через що утворюється дефіцит.
Про дефіцит заявляють також аграрії, які скаржаться на відсутність дизельного палива.
Відсутність у продажу дизеля на заправках у південних регіонах підтвердив президент асоціації вантажоперевізників "Грузавтотранс" Володимир Матягін. На окремих АЗС клієнтам спеціально кажуть, що колонка з паливом зламана, зазначив він.
Крім затримок перевезень залізницями, якими заспокоюють населення, причинами дефіциту бензину називають також переорієнтацію експорту вугілля на схід і планові ремонти НПЗ. Таку версію озвучив заступник голови наглядової ради асоціації "Надійний партнер" (об'єднує виробників і продавців енергоресурсів) Дмитро Гусєв.
Ще одна версія дефіциту – постачання бензину на експорт. Так вважає аналітик Freedom Finance Global Володимир Чернов.
"Падіння вартості російського рубля робить експорт нафтопродуктів ще вигіднішим, ніж їхні продажі на внутрішній ринок, тому нафтовики намагаються збільшити експортні поставки, що також формує дефіцит на внутрішньому ринку", – зазначив Чернов.
Цього літа гуртова ціна на бензин у Росії не просто неодноразово била рекорди, а й минулого тижня досягла історичного рекорду. Згідно з даними Санкт-Петербурзької міжнародної товарно-сировинної біржі на 21 серпня, АІ-92 коштував близько 62,1 тис. руб. за тонну, АІ-95 – 70,2 тис., дизель – 66,6 тис.
Інші Новини
Швеція й Данія розпочали перевірки танкерів “тіньового флоту” РФ у Балтійському морі
Після Німеччини Швеція й Данія почали вимагати страхові документи від танкерів, які проходять через їхні територіальні води в Балтійському морі....
НБУ вимагає від банків боротися з “оптимізацією” сплати податків бізнесом
Національний банк України налаштований запобігати свідомій або несвідомій участі банків у незаконних схемах тіньового бізнесу. Йдеться про застосування механізмів "дроблення...
Курс валют НБУ на 7 липня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України у понеділок, 7 липня 2025 року Курс долара порівняно з 6 липня зріс...
У РФ засекретили дані про смертність населення – ЗМІ
Федеральна служба державної статистики (Росстат) перестала публікувати будь-які дані щодо демографічної ситуації в РФ. Про це пише "Настоящее Время".Зазначається, що...
Ціни зростають не так швидко: НБУ назвав головну причину уповільнення інфляції
Інфляція в травні 2025 року досягла піку, а в червні почала знижуватися. Це пояснюється тим, що в червні минулого року...
США пригрозили ЄС тарифами у 17% на продукти та аграрну продукцію
Сполучені Штати пригрозили ввести 17-відсоткові тарифи на продукти харчування та сільськогосподарську продукцію з Європейського Союзу під час торговельних переговорів у...
Average Rating