Китайський експорт до Росії різко зріс з минулого року, особливо в частині екскаваторів та іншої техніки, які використовуються окупантами для риття траншей та укріплення на окупованих територіях України.
Про це пише Wall Street Journal з посиланням на торговельні дані.
Загальний обсяг торгівлі Китаю з Росією за перші сім місяців 2023 року зріс на 36% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 134 млрд доларів. Пекін постачає Росії цілий ряд товарів, зокрема й такі, що мають потенційне військове застосування, як мікрочіпи і екскаватори для копання траншей.
За цей період китайський експорт до Росії зріс на 73% навіть попри те, що загальний експорт Китаю впав на 5%. За оцінками Банку Фінляндії, Китай зараз є джерелом від 45% до 50% російського імпорту, порівняно з 25% до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Західні санкції обмежили доступ РФ до багатьох товарів західного виробництва, тож китайські компанії заповнили цю прогалину власною продукцією – автомобілями, електронікою, продуктами харчування, тютюном, металами, смартфонами та іншими споживчими товарами. Від цього виграє і Китай, особливо коли економіка країни стикається з низкою викликів, зокрема зі зниженням попиту з боку країн Заходу.
Китайські компанії постачали до Росії комп'ютерні чіпи, деталі для реактивних винищувачів, а також технології навігації і глушіння. У доповіді, опублікованій минулого місяця Управлінням директора національної розвідки США, також йдеться про те, що Китай допомагає Росії уникати санкцій і купувати технології військового призначення.
Примітно, що рівно рік тому російський імпорт китайської землерийної техніки почав різко зростати. За перші сім місяців року Китай продав Росії майже вдвічі більше фронтальних навантажувачів і більш ніж втричі більше екскаваторів, ніж за той же період роком раніше.
За словами старшого наукового співробітника Атлантичної ради Джозефа Вебстера, це свідчить про те, що Росія використовує деякі з них для зведення укріплювальних споруд у війні проти України.
"Китайські компанії уможливили будівництво російських укріплень в Україні", – сказав він.
"Це не збіг, саме тоді (рік тому – ЕП) російські війська дійсно почали окопуватися, коли вони почали відступати".
Губернатор Сахалінської області Росії Валєрій Лімаренко у червні передав нові екскаватори китайського виробництва окупаційним військам на сході України, свідчить розміщене на його каналі в Telegram відео.
Крім того, китайський експорт автомобілів до Росії також різко зріс після того, як на початку минулого року поставки з Європи майже припинилися. За перші шість місяців цього року Китай експортував до Росії понад 341 тис автомобілів, що майже вшестеро більше, ніж у першій половині 2022 року.
Нагадуємо:
З початку великої війни Китай здійснив тисячі поставок для російських компаній, серед яких підсанкційні, які виробляють ракетні установки, бронетехніку та стратегічні бомбардувальники.
Інші Новини
Агропродукція складає понад 50% від усього експорту України – прем’єр
Аграрний експорт складає понад 50% від усього, що Україна продає за кордон. У порівнянні з березнем минулого року рівень експорту...
Вартість нафти Brent на найнижчому рівні за 3,5 роки
Ціна нафти марки Brent впала нижче $68 за барель вперше з грудня 2021 року. Про це свідчать дані Investing.com.Ціна червневих...
Борги українців по мікрокредитах торік зросли в 1,7 раза
Понад 8,3 млн кредитних договорів на загальну суму 51,69 млрд грн оформили українці у 2024 році. Хоча кількість оформлених договорів...
Трамп може зменшити тарифи за “феноменальну” пропозицію від інших країн
Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий розглянути можливість зменшення тариф на імпорт. Для цього інші країни повинні запропонувати щось...
ГУР оприлюднило нові дані про капітанів та судна тіньового флоту РФ
Головне управління розвідки публікує дані про 11 російських капітанів і 31 морське судно, які беруть участь у схемах обходу санкційних...
Росіяни поскаржилися на дронову атаку Москви та Липецької області
Увечері 3 квітня та в ніч на 4 квітня по Росії завдано ударів безпілотниками. Один БПЛА летів на Москву, також...
Average Rating