Китайську Huawei підозрюють у будівництві секретної мережі для виробництва чипів. Виробник перебуває під санкціями США, йому фактично заборонили співпрацю з американськими компаніями.
Як пише Bloomberg, провідна асоціація світових виробників чипів попереджає, що компанія Huawei будує по всьому Китаю низку секретних підприємств з виробництва напівпровідників.
Це дасть змогу компанії, занесеній до чорного списку Мінторгу США, обійти санкції та сприяти реалізації технологічних амбіцій КНР.
Виробник телекомунікаційного обладнання Huawei минулого року зайнявся виробництвом чипів. Згідно з оцінками вашингтонської компанії Semiconductor Industry, компанія отримує близько $30 млрд держфінансування від уряду КНР і свого рідного міста Шеньчжень.
Huawei купила щонайменше два наявні заводи і будує ще щонайменше три, йдеться в презентації компанії для інвесторів.
Мінторг США заніс Huawei до свого чорного списку 2019 року, фактично заборонивши китайському техногіганту працювати з американськими компаніями.
Однак, якщо Huawei будує і купує потужності під ім'ям інших компаній, не розкриваючи своєї участі в бізнесі, китайська компанія може обійти ці обмеження і закуповувати американське обладнання для виробництва чіпів.
Бюро промисловості та безпеки Мінторгу США заявило, що стежить за ситуацією і готове вжити заходів. Відомство вже внесло до чорного списку десятки китайських компаній, крім Huawei. У тому числі під обмеження потрапили дві компанії, які за словами SIA є частиною мережі Huawei. Це Fujian Jinhua Integrated Circuit і Pengxinwei IC Manufacturing Co (PXW).
У січні цього року Білий дім припинив видавати ліцензії американським компаніям на експорт більшості товарів для китайської Huawei.
У листопаді минулого року повідомлялося, що Адміністрація президента США Джо Байдена заборонила продаж нового телекомунікаційного обладнання від китайських Huawei і ZTE через загрозу національній безпеці США.
Інші Новини
Ліміти на карткові перекази в Україні: назвали умову для скасування обмежень
Українські банки запровадили ліміти на перекази на основі меморандуму, який може втратити актуальність у майбутньому. Про це повідомив заступник виконавчого...
Генсек НАТО зберігає “обережний оптимізм” щодо переговорів України та РФ
У переговорному процесі з мирного врегулювання в Україні м’яч наразі очевидно знаходиться на стороні Росії, оскільки українська делегація вже прибула...
Мікробеттінг в Україні: як миттєві ставки змінюють азартний ринок у 2025 році
У 2025 році український ринок онлайн-ставок переживає трансформацію: дедалі популярнішим стає мікробеттінг, тобто ставки в реальному часі на дрібні події...
Нацкомісія відмовилася пропускати законопроєкт Гетманцева про криптовалюти
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) висловила незгоду із законопроєктом №10225-д про зміну Податкового кодексу для врегулювання...
Шмигаль представив нового очільника “Нафтогазу” Сергія Корецького
Сьогодні, 14 травня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив колективу НАК «Нафтогаз України» нового керівника – Сергія Корецького. З посиланням на прем’єра...
IEA прогнозує у 2025 році зростання продажів електрокарів до 25% всього авторинку
Кожен четвертий проданий автомобіль у 2025 році буде електричним. Такі прогнози надає Міжнародне енергетичне агентство (IEA).У 2024 році у світі...
Average Rating