Read Time:1 Minute, 27 Second

Грузинські прикордонники врешті впустили на територію країни шістьох громадян України, більшість яких росіяни вивезли з окупованої Херсонщини і які застрягли на кордоні, намагаючись виїхати з РФ. Про це заявила правозахисна організація UnMode. МЗС України підтвердило цей факт.
Правозахисники повідомили, що грузинські прикордонники врешті впустили в країну шістьох українців, яким спершу відмовили у в’їзді 17 серпня.
"Ми забираємо хлопців до безпечного місця – після понад тижня, проведеного просто неба у буферній зоні між двома кордонами, хлопцям потрібен гарячий душ та їжа", – повідомили на сторінці організації ввечері 27 серпня.

Вони опублікували також фото українських громадян на території Грузії, заблюривши обличчя.
Фото: facebook.com/UnModeCommunityMovementЯк розповідають, п’ятеро з них – в’язні з Херсонської області, яких російські окупанти під час відступу вивезли та помістили у російські пенітенціарні заклади відбувати решту терміну покарання. Ще один нібито українець, який спробував виїхати з окупації через Росію і опинився у фільтраційному таборі, а після звільнення вирішив виїздити.
Чоловіки 10 днів пробули у буферній зоні біля пункту пропуску "Верхній Ларс". Воду, їжу і речі їм підвозили волонтери.
В МЗС України підтвердили, що цих українців впустили у Грузію. Інших деталей наразі не повідомляють.
Нагадаємо, ситуація шістьох українців у буферній зоні на кордоні РФ і Грузії набула розголосу наприкінці минулого тижня. Тоді вони перебували там вже тиждень. У Тбілісі заявили, що одразу повідомили Києву про ситуацію, щоб сприяти поверненню цих громадян в Україну.
У Міністерстві закордонних справ заявляли, що перевіряють ситуацію шести громадян та опрацьовують питання їхнього повернення.
У Центрі прав людини ZMINA нагадують, що викрадених з окупованих територій в’язнів у Росії після закінчення термінів нерідко відправляють до судів, де визнають порушниками міграційного законодавства РФ та оселяються в центри для тимчасового утримання іноземців. Там українці можуть перебувати місяцями та домагатись конвоювання до кордону, наприклад, з Грузією.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Що найбільше тішить українців – опитування
Наступна новина Вийшла з будинку і досі не повернулася: на Дніпропетровщині майже тиждень шукають літню жінку