Казахстан купує танкери для перевезення своєї нафти через Каспійське і Чорне моря. Це є ознакою того, що країна шукає альтернативу своєму основному експортному трубопроводу через Росію.
Про це повідомляє Bloomberg.
"Підрозділ державної казахстанської АТ "НК "КазМунайГаз" уже придбав два танкери дедвейтом 8 тисяч тонн кожен (відносно невеликі судна за мірками нафтової галузі) для перевезення нафти через Каспійське море", – йдеться у матеріалі.
Заступник міністра енергетики Казахстану Єрлан Аккенженов сказав, що для роботи в Чорному морі планується придбати ще два судна дедвейтом 80 000 тонн кожне.
Транспортування нафти через РФ
Казахстан вивчає ці альтернативи, попри те, що Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), що проходить через Росію, залишається найбільш вигідним маршрутом для експорту нафти з країни.
За словами Аккенженова, іншим видам транспорту складно конкурувати з Каспійським трубопровідним консорціумом.
Минулого року КТК відправив близько 80% казахстанського експорту нафти, доставляючи нафту наземним трубопроводом з основних родовищ країни на чорноморський танкерний термінал недалеко від російського порту Новоросійськ.
Війна РФ проти України вплинула на видобуток нафти
Нафта з термінала стає дедалі важливішою альтернативою постачанню російської нафти в Європу після вторгнення на Україну.
Однак перебої в роботі термінала навесні та влітку 2022 року змусили Казахстан тимчасово обмежити видобуток нафти. Війна також збільшила ризик для судноплавства в регіоні.
За словами Аккенженова, цього року Казахстан вже експортував 300 000 тонн нафти через Каспійське море і трубопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан, що проходить з Азербайджану в Туреччину, і планує відправити загалом близько 1,5 мільйона тонн цього року.
Ситуація у Чорному морі
Нагадаємо, після того, як Росія вийшла із зернової угоди і завдала серії ударів по чорноморських портах України, морські дрони атакували російський десантний корабель "Оленегорский горняк" у порту Новоросійська, а також нафтовий танкер SIG у Керченській протоці.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російські кораблі можуть бути знищені до кінця війни у разі, якщо Кремль вирішить і надалі атакувати українські порти.
Після цього міністр енергетики Алмасадам Саткалієв заявив, що Казахстан хоче забезпечувати безпеку експорту своєї нафти через російський порт Новоросійськ. Планувалося задіяти дипломатичні канали.
Інші Новини
Байден пропонує послуги спікера на заходах за 300 тисяч доларів – NYT
Експрезидент США Джо Байден надає послуги спікера після завершення своєї політичної кар'єри. Про це пише New York Post з посиланням...
Трамп заявив, що відвідає у вересні короля Великої Британії
Американський президент Дональд Трамп заявив, що планує зустрітися з королем Чарльзом III у вересні цього року під час свого другого...
У Південній Кореї закликали колишнього президента Юн Сок Йоля вийти з партії
У Південній Кореї кандидат у президенти Ан Чхоль Су від партії Сила народу (РРР), членом якої є колишній лідер країни...
Американські військові знищили паливний порт хуситів у Ємені
Збройні сили Сполучених Штатів Америки атакували у Ємені паливний порт Рас-Іса, який контролюється хуситами. Метою операції було перекриття джерела палива...
Фінське телебачення оприлюднило кадри замаху на Фіцо, які раніше не публікували
Національна телерадіомовна компанія Фінляндії Yle зняла 50-хвилинний документальний фільм про Словаччину, у якому показали раніше неопубліковані кадри замаху на прем’єр-міністра...
У Росії скасували заборону руху “Талібан”
У Росії суд дозволив діяльність визнаного терористичним рухом "Талібан". Про це пишуть російські ЗМІ. . Відповідне рішення ухвалив Верховний суд...
Average Rating