Північнокорейське озброєння могло б дозволити Росії продовжити вторгнення в Україну. Однак воно недостатньо сучасне, щоб змінити перебіг війни Кремля, яка триває вже другий рік. Про це повідомляє Bloomberg.
Очікується, Кім Чен Ін перетне кордон з Росією цього тижня, здійснивши свою першу за чотири роки поїздку за межі півострова для переговорів з Володимиром Путіним. США заявили, що зустріч буде присвячена постачанню боєприпасів Москві.
Північна Корея має в своєму розпорядженні один з найбільших запасів артилерії та некерованих ракет, які можуть бути використані в озброєнні радянських часів, яке Росія використовує для невиборчих атак на Україну.
"Постачання боєприпасів з Північної Кореї навряд чи матимуть вирішальне значення в короткостроковій перспективі, але полегшать Росії продовження війни на виснаження", – сказав Теренс Реріг, професор з питань національної безпеки у Військово-морському коледжі США.
За його словами, значною частиною стратегії Путіна є оцінка того, що Росія може пережити Україну та підтримка Заходу, яка необхідна для виживання України. Більше боєприпасів дозволить Путіну продовжувати цю стратегію.
Звернення по військову допомогу до Північної Кореї ознаменувало б розворот для двох держав. Радянський Союз був найбільшим спонсором Пхеньяна після його утворення 75 років тому і постачав його зброєю під час вторгнення до Південної Кореї на початку Корейської війни 1950-1953 років.
Боєприпаси з Північної Кореї можуть виграти час для Росії, даючи її промисловості шанс наздогнати попит.
"Додавання Північної Кореї до списку постачальників зброї у війні допоможе заповнити прогалини в боєприпасах та інших системах озброєнь, які російські виробники озброєнь роблять важко", – сказав Девід Шмерлер, старший науковий співробітник Центру Джеймса Мартіна.
Він додав, що рішення звернутися до Північної Кореї по військову допомогу "може свідчити про боротьбу за підтримку виробництва всередині країни".
Список бажань
У списку побажань Путіна ймовірно будуть 122-мм та 152-мм артилерійські снаряди, а також 122-мм ракети. Північна Корея, що знаходиться під жорсткими санкціями, не має доступу до технологій, які дозволили б їй масово виробляти якусь високоточну зброю. Вона має запаси протитанкових ракет і ракет класу "земля-повітря", але її озброєння, можливо, не дуже відповідає деяким найновішим озброєнням, які США та їхні партнери по НАТО відправляють в Україну.
За словами експерта з озброєння Йоста Оліманса, Північна Корея також є однією з небагатьох країн, які мають достатні запаси танків радянської епохи, подібні до тих, які Москва розмістила в Україні, таких як Т-54 і Т-62, і вона може постачати запасні частини.
Інші Новини
Франція відновлює виробництво авіаційних крилатих ракет SCALP
Французька компанія MBDA відновлює виробництво далекобійних авіаційних крилатих ракет класу "повітря-земля" SCALP EG. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян...
Дуда поскаржився, що союзники та Україна недостатньо цінують допомогу Польщі
Польський президент Анджей Дуда в останньому інтервʼю на посаді критично висловився про ставлення союзників і України до Польщі, зокрема в...
ЄСПЛ відхилив скаргу Ле Пен на заборону балотуватись у президенти Франції
Європейський суд з прав людини у середу відхилив клопотання ультраправої французької політикині Марін Ле Пен, у якому вона скаржилась на...
Армія США націлилася на збільшення запасів ракет до систем Patriot
Армія США планує витратити понад 1,3 мільярда доларів на ракети-перехоплювачі до систем Patriot у фінансовому році, що починається 1 жовтня,...
ЗМІ: у ЄС розглядають можливість закласти 100 млрд євро для України
Європейський Союз розглядає можливість створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро для підтримки України в межах семирічного бюджету на 2028-2034...
Європарламент вимагає від Угорщини та Словаччини припинити блокувати санкції проти РФ
Європейський парламент звернувся до урядів Угорщини та Словаччини з вимогою припинити блокування санкційного тиску на Росію з боку ЄС, та...
Average Rating