Низка компаній, які, відповідно до судових ухвал, мали б знаходитися під арештом через знайдені в них слідством частки підозрюваного у держзраді екснардепа Віктора Медведчука встигли вже декілька разів змінити власників.
Згідно з розслідуванням, пов’язана з Медведчуком кіпрська структура Pilawer Limited стала співвласницею трьох київських компаній – “Академ-Клуб”, “Осокорки-7” і “Орєст” (в “Орєсті” не напряму, а через “Осокорки-7” – ред.) у 2019-му році. Ці фірми мають довгострокові договори оренди на великі, загальною площею у понад 40 гектарів, земельні ділянки на київських Осокорках, прямо на березі Дніпра і тоді низка ЗМІ одразу заявили, що оточення Медведчука почало “заходити” на будівельний ринок міста.
Саме через це влітку 2022-го львівські суди і ухвалили рішення про арешт цих компаній. На момент арешту партнером пов’язаної з Медведчуком структури в “Академ-Клубі” була фірма з орбіти нардепа Вадима Столара, у “Осокорках-7” партнерами виступали київські бізнесмени Олександр Константіновський та Валерій Міщенко, вони ж були представлені і в “Орєсті”.
Попри арешт, вже з жовтня 2022-го структура власності цих компаній змінилася. Так, звідти зник пов’язаний з Медведчуком Pilawer, а власником цієї частки у фірмах став Олександр Білявський з Херсонщини. Світлини Білявського в соціальних мережах наштовхнули журналістів на думку, що він діяв не самостійно, а міг бути прикриттям для реального бенефіціара.
Натомість юристи, які представляли його інтереси привели журналістів до оточення вже згаданого Вадима Столара, з чого можна зробити висновок, що останній можливо намагався отримати частки колишнього партнера у власність. Втім, Білявський пробув в компаніях недовго і вже з грудня 2022-го структура знову почала змінюватися. “Академ-Клубом” повністю заволодів Петрос Тограмаджян з Болгарії, “викинувши” звідти і Білявського, і пов’язану зі Столаром кіпрську компанію. В “Осокорки-7” замість Білявського “зайшов” Вадим Іванов з Риги, а частки Міщенка і Константіновського лишилися за ними. В “Орєсті” зміни відбулися дещо пізніше, але в результаті його на себе записав вже згаданий Міщенко.
Журналістам не вдалося знайти інформацію про Іванова, натомість Петрос Тограмаджян, за повідомленням болгарських ЗМІ, є колишнім місцевим кримінальним авторитетом. Ймовірність того, що ця людина могла б зацікавитися київським будівельним ринком дуже мізерна.
Всі реєстраційні дії по всім трьом компаніям виконувалися однією і тією ж нотаріусом з Києва, відтак уявити собі ситуацію, коли Іванов з Риги, Тограмаджян з Бургаса та Міщенко з Києва в один і той самий період випадково скористалися послугами одного нотаріуса задля переоформлення споріднених фірм – неможливо. Це наштовхнуло журналістів на думку про те, що Міщенко і може бути причетний до всіх маніпуляцій з переписуванням компаній.
В розмові з журналістами Міщенко не спростував своєї причетності, як і той факт, що держава “недоарештувала” пов’язані з Медведчуком компанії.
Міщенка журналісти раніше вже згадували в контексті історій про компанію “Укрбуд” та нинішнього заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Коли власник “Укрбуду” Максим Микитась потрапив за грати та фактично втратив контроль над компанією, з “Укрбуду” почали потроху виводити активи, зокрема й нерухомість поблизу “Академмістечка” в Києві, яку записали на новостворену фірму “Дейрінг Капітал”. Її співвласниками були вже колишній тесть Олега Татарова та Людмила Міщенко з тимчасово окупованого Донецька, яка виявилася партнеркою Валерія Міщенка (попри однакові прізвища вони не є родичами – ред.) вже в його бізнесі. Окрім цього виявилося, що “Дейрінг Капітал” зареєстрували в будинку на Антоновича, 131 в Києві, де також прописана і одна з компаній Міщенка, і де сам Татаров та члени його родини володіють низкою об’єктів нерухомості.
За КПК України ухвалу суду про арешт майна мають виконувати слідчі чи прокурори негайно. Відповідно, це вони мали б з ухвалою звернутися до реєстратора, який би і вніс в державний реєстр інформацію, яка б зробила неможливим подальші зміни у фірмах. У випадку з “Академ-Клубом”, “Осокорками-7” та “Орєстом” цього не зробили ні прокурори, ні слідчі Державного бюро розслідувань, які і займалися справами.
На запити журналістів у ДБР відповіли відмовою у наданні інформації (а відтак і пояснень), у Офісі Генерального прокурора подовжили термін відповіді до 20 днів, але натякнули, що ця інформація може не бути публічною.
Інші Новини
Науседа: агресивні наміри Росії – не риторика, а реальність
Президент Литви Гітанас Науседа у виступі перед дипломатами країни заявив про необхідність переконати союзників у тому, що агресивні наміри Росії...
Зеленський назвав дату спеціальної наради з послами України
Спеціальна нарада президента Володимира Зеленського з послами України відбудеться 21 липня.Про це говорить вечірнє звернення глави держави."Була доповідь міністра закордонних...
Шмигаль обговорив з новим премʼєром Румунії двосторонню співпрацю
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль у вівторок провів онлайн-зустріч із румунським візаві Іліє Боложаном, нещодавно призначеним на цю посаду.Про це Шмигаль написав...
Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання зброї Україні
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто дав розпорядження минулого тижня щодо зупинки постачання озброєння Україні.Про це він...
Свириденко очолить делегацію з відновлення України у Римі
Делегацію України для участі в Конференції з питань відновлення України, яка пройде у Римі 10-11 липня очолить перший віцепрем'єр-міністр Юлія...
Трамп виступив з різкою критикою на адресу Путіна
Президент США Дональд Трамп різко розкритикував господаря Кремля Владіміра Путіна, заявивши, що той говорить "багато нісенітниць".Про це він сказав на...
Average Rating