У Росії оголошено про відновлення економіки після санкцій і перехід до етапу її розвитку.
Про це оголосив глава РФ Володимир Путін на нараді з урядом, передає "Медуза".
"Ми витримали абсолютно безпрецедентний зовнішній тиск, санкційний натиск. … ВВП Росії вийшов на рівень 2021 року, і тепер важливо сформувати умови для подальшого стабільного і довгострокового розвитку", – заявив Путін.
За його словами, зростання ВВП за підсумками 2023 року може становити 2,5%-2,8%, хоча ще навесні приріст прогнозували на рівні 1,2%.
Він зазначив, що також стабілізувалася ситуація з федеральним бюджетом – "загалом поки що там є невеликий дефіцит, але в серпні його вкотре виконано з профіцитом".
Утім, Путін все ж визнав наявність деяких проблем, зокрема "прискорення інфляції". Але висловив упевненість, що цю проблему вдасться розв'язати професійними та узгодженими рішеннями.
Нагадуємо:
Місяць тому Путін уже оголошував, що Росія обігнала Німеччину і входить до п'ятірки найбільших економік світу.
Цю заяву було зроблено на тлі віялових відключень електрики, що почалися в Росії, відсутності палива на заправках та історично високих цін на нього.
У Росії також рекордно впали нафтогазові доходи. Експорт викопного палива з Росії падає з моменту введення санкцій – як у кількісному, так і вартісному вираженні, і в червні 2023 року доходи РФ від цього виду економічної діяльності досягли найнижчого місячного значення.
За січень-червень до Європи з Росії було поставлено 12 млрд кубометрів газу. При тому, що в найкращі для "Газпрому" роки експорт до ЄС доходив до 170-180 млрд кубометрів на рік.
За підсумками першого півріччя 2023 року газовий бізнес "Газпрому" став збитковим – уперше з часів пандемії та вдруге за останні 25 років.
При цьому, в липні в Росії оголосили двоетапне підвищення внутрішніх цін на газ, яке перевершило навіть прогнози. Ціни для російських споживачів "Газпрому" змінюватимуться у два етапи – з 1 липня 2024 року на 8% і ще на 8% – з 1 липня 2025 року.
15 вересня Банк Росії ухвалив рішення підвищити ключову ставку – втретє за два місяці. Центробанк констатував, щоб стримати інфляцію і повернути її до цільових значень, потрібне додаткове посилення грошово-кредитних умов. Причому, підкреслювалося, що попереду очікується "тривалий період підтримки жорстких грошово-кредитних умов в економіці.
Інші Новини
Екс-заступнику керівника ОП оголосили нову підозру
Антикорупційні органи повідомили про нову підозру колишньому заступнику керівника Офісу президента Андрію Смирнову – в легалізації незаконно набутих коштів та...
У МЗС розповіли, скільки разів Росія порушила “енергетичне перемир’я”
За час дії "енергетичного перемирʼя", від 25 березня, Росія понад 30 разів завдала пошкоджень обʼєктам енергетики в Україні. Про це...
Рада дала СБУ нові повноваження: чим займатиметься спецслужба
Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який дозволить Службі безпеці України розробляти та вносити власні законопроекти на розгляд Кабінету міністрів...
Помічники Трампа “ситі по горло” зусиллями Європи зі зміцнення України – ЗМІ
Деякі помічники американського президента Дональда Трампа невдоволені зусиллями Європи зі зміцнення України. Про це йдеться у матеріалі The Economist, який...
Сербія надає громадянство росіянам, пов’язаним із Кремлем – ЗМІ
Видання "Важные истории" з’ясувало, що з початку російської агресії проти України десятки росіян, пов’язаних із Кремлем та російською оборонною промисловістю,...
РФ хоче від США дозволу на купівлю літаків Boeing для припинення вогню в Україні – ЗМІ
Росія звернулася до США з проханням дозволити купівлю літаків Boeing. Зокрема в обмін на припинення вогню в Україні. Про це...
Average Rating