МЗС Росії у розлогій заяві розкритикувало останні заяви прем’єра Вірменії Нікола Пашиняна, який напередодні назвав неефективними структури безпеки, на які останнім часом покладалася його країна.
"Послання прем'єр-міністра Вірменії Нікола В.Пашиняна про незалежність від 24 вересня 2023 року містить неприйнятні випади на адресу Росії і не може не викликати нічого, крім відторгнення. У наявності – спроба зняти з себе відповідальність за провали у внутрішній і зовнішній політиці, переклавши провину на Москву", – заявили у відомстві.
В МЗС РФ відзначили, що антиросійські тенденції у Вірменії мають системний характер.
"Глава уряду, по суті, визнав, що весь цей час республіку свідомо готували до розвороту від Росії. Свої кроки, покликані задати новий – західний – вектор розвитку Вірменії, непереконливо виправдовують помилками, які нібито відбулися з боку Російської Федерації та ОДКБ", – зазначили у міністерстві.
У російському відомстві стверджують, що в основному саме через "непослідовну позицію вірменського керівництва, яке замість ритмічної роботи разом із Росією та Азербайджаном віддало перевагу шараханню і біганню на Захід", застопорилася реалізація комплексу тристоронніх домовленостей щодо Нагірного Карабаху.
"Такий безвідповідальний підхід команди Н.В.Пашиняна і викликав цілком зрозуміле невдоволення у частини вірменського суспільства, що виразилося в народних протестах. Зрозуміло, твердження про те, ніби вони інспіровані Росією, не мають нічого спільного з дійсністю", – заявили в МЗС РФ, зазначивши, що з подачі влади у вірменських ЗМІ розгорнуто "справжню антиросійську вакханалію".
"Переконані, що єреванське керівництво робить величезну помилку, свідомо намагаючись зруйнувати багатогранні й багатовікові зв'язки Вірменії з Росією і роблячи країну заручником геополітичних ігор Заходу", – йдеться у заяві.
Вірменський прем’єр у неділю підкреслив, що системи безпеки і союзники, на яких його країна покладалася протягом багатьох років, "показали нашу вразливість".
Вірменія входить до Організації договору колективної безпеки, яку фактично контролює РФ. Останнім часом відносини між Вірменією та ОДКБ суттєво охололи. Після війни за Нагірний Карабах у 2020 році ОДКБ так і не надала жодної практичної допомоги Єревану.
Нещодавно Пашинян заявляв про "невдачі" миротворців Росії в невизнаному Нагірному Карабаху, які призвели до останньої ескалації.
Минулого тижня він також казав, що Вірменія більше не може покладатися на РФ як на гаранта своєї безпеки.
Інші Новини
Новий посол України в Туреччині розпочав роботу
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял вручив вірчі грамоти президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану та офіційно розпочав виконувати обов’язки...
Україна повернула на підконтрольну територію ще сімох дітей
Україна повернула на підконтрольну територію ще сімох дітей, які перебували на окупованій територіїПро це повідомляє радниця керівника Офісу президента Дарія...
САП оскаржила запобіжний захід Чернишову і відмову у відстороненні
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжний захід віцепрем’єру – міністру національної єдності Олексію Чернишову, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та...
Зеленський запровадив санкції проти китайських компаній: причетні до оборонпрому РФ
Президент України Володимир Зеленський 8 липня підписав указ, яким запроваджує санкції проти п’яти китайських компаній, які Київ вважає причетними до...
Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України “азовцю” Гринцевичу
Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України "азовцю" Назарію Гринцевичу посмертно. Про це йдеться в указі №467/2025, опублікованому на...
У Кремлі відмовилися висловити співчуття через самогубство ексміністра Старовойта
У Кремлі не продемонстрували засмучення після загибелі ексміністра фінансів Романа Старовойта, заявивши "що це не з руки". Про це заявив...
Average Rating