Україна завершує виконання усіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, що необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу.
Про це говорить заява прем'єр-міністра Дениса Шмигаля на засіданні уряду.
Він повідомив про ухвалення державної цільової програми "Єдність у розмаїтті". Її мета – створення умов для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів.
За словами прем'єра, після затвердження програми можна говорити, що на урядовому рівні Україна повністю завершить виконання семи рекомендацій Єврокомісії.
Що вдалося зробити за цей час?
Стартувала реформа Конституційного суду. Україна працює в постійних консультаціях із Венеційською комісією. Перезавантажена Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів. Посилюється інституційна спроможність та незалежність антикорупційних органів. Один з останніх прикладів – це урядовий законопроєкт про підвищення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Так, за останній час було обрано нових керівників НАБУ та САП на відкритих конкурсах. Група держав проти корупції (GRECO) відзначила суттєвий прогрес України в питаннях запобігання корупції. Кабмін напрацював нормативно-правову базу по боротьбі з відмиванням грошей у межах стандартів FATF. Україна виконала рекомендації Венеційської комісії щодо імплементації антиолігархічного закону. Запрацювало законодавство про медіа та рекламу. На виконання нового закону про національні меншини розроблені необхідні підзаконні акти.
До того ж, Кабмін провів так званий селф-скринінг. Було проаналізовано 28 тисяч актів права ЄС на предмет їх імплементації в правове поле України.
"Очікуємо, що в жовтні Україна отримає позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакету розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС", – додав Шмигаль.
Вступ України в ЄС
У 2022 році Україна отримала статус кандидата на вступ до Євросоюзу. Тож наша держава має виконати низку умов, щоб стати повноправним членом блоку.
Станом на кінець червня повідомлялося, що Україна виконала дві з семи умов, необхідні для початку переговорів. При цьому міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина впевнена, що переговори щодо вступу до ЄС розпочнуться цього року.
Також видання Bloomberg заявило, що Єврокомісія порекомендує розпочати процес переговорів щодо приєднання України до ЄС у жовтні.
Інші Новини
Зеленський: Україна готує нову зустріч радників з нацбезпеки
Україна хоче провести ще одну зустріч радників з питань національної безпеки за участю США, Британії, Франції та Німеччини. Поки точної...
У РФ відповіли погрозами Зеленському: 10 травня у Києві може не настати
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв і прессекретарка Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова погрозами відповіли президенту Володимиру Зеленському,...
Зеленський назвав два варіанти розміщення військового контингенту в Україні
Наразі партнери обговорюють два сценарії розміщення військового контингенту в Україні. Різниця полягає у кількість військових, які будуть відправлені в Україну.Про...
Зеленський пропонує США схему постачання зброї на 30 млрд: деталі
Допомога США на 2025 і 2026 роки складе по 15 млрд доларів. Завдяки угоді про надра, якщо це узгодити, кошти...
Посол ЄС назвала смерть Рощиної одним з найжахливіших воєнних злочинів РФ
Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова назвала смерть журналістки та авторки "Української правди" Вікторії Рощиної у полоні "одним з...
Зеленський вважає, що зустріч у Ватикані вплинула на позицію Трампа
Президент США Дональд Трамп міг змінити думку щодо РФ та війни в Україні після зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським...
Average Rating