В Україні можуть запровадити так званий "екологічний податок". Головна його мета – це скорочення обсягів захоронення відходів.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
В міністерстві пояснили, що закон "Про управління відходами", який набрав чинності 9 липня цього року, запустив реформу та оновив термінологію, принципи та підходи до управління відходами, привівши їх у відповідність до рамкової Директиви ЄС.
Наразі ж на черзі внесення змін до Податкового кодексу України – щоб також зробити його відповідним до рамкового закону.
Що зроблено для прийняття екологічного податку
Міндовкілля розповіло, що вже ініціювало внутрішньоурядові обговорення концепції реформування податкового законодавства у сфері управління відходами. Крім того, було проведено робочу зустріч з представниками Мінфіну та Державної податкової служби України.
На ній обговорено пропозиції змін до Податкового кодексу України щодо екологічного податку, який справляється за захоронення відходів.
Після попереднього узгодження концепції відповідний проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо екологічного податку, що справляється за захоронення відходів та розміщення відходів видобувної промисловості" буде опублікований для громадського обговорення.
Міністерство також планує провести низку обговорень із громадськістю та бізнесом.
“Зміни до Податкового кодексу – це великі комплексні зміни, над якими ми працюємо разом із Мінфіном та Податковою службою. Адже саме до повноважень цих органів виконавчої влади входить формування податкової політики. Міндовкілля, своєю чергою, надало власне бачення та пропозиції й декларує готовність до обговорення на всіх рівнях змін, прописаних у новому законопроекті”, – прокоментувала заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Вікторія Киреєва.
Навіщо потрібен екологічний податок
Важливими цілями реформи управління відходами є
скорочення обсягів захоронення відходів, перехід до розумного споживання, роздільного збору відходів, рециклінгу, зменшення негативного впливу відходів на довкілля та людей.
Один з ключових інструментів, запропонованих міністерством – ставки податків на захоронення та розміщення відходів мають формуватися так, аби стимулювати зменшення прямого захоронення несортованих відходів чи необроблених біовідходів і навпаки – заохочувати до збільшення обсягів сортування та рециклінгу.
Нагадаємо, на початку року Кабінет міністрів України провів кадрові перестановки в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Інші Новини
Енергоатом відреагував на погрози Кремля вигнати МАГАТЕ із ЗАЕС
Російські окупанти погрожують зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це є актом ядерного тероризму. Про це заявила пресслужба Енергоатому. «Погрози...
Шольц наступного тижня обговорить із Сі Цзіньпіном війну в Україні – ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту G20 у Бразилії наступного тижня. З...
Дають надію на послаблення ізоляції – МЗС України про розмову Шольца і Путіна
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння...
Шольц після розмови з Путіним зателефонував Туску
Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним канцлер Німеччини Олаф Шольц зв'язався з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це...
“Мінська-3” не буде: Зеленський прокоментував дзвінок Шольца до Путіна
Президент України під час вечірнього звернення відреагував на телефонний дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца до Путіна. "Канцлер Шольц казав мені,...
Трамп не залишить Україну без зброї та допомоги – Politico
Новообраний президент Дональд Трамп не позбавлятиме Україну ні зброї, ні допомоги. Навіть попри те, що він хоче швидкого завершення війни....
Average Rating