Read Time:1 Minute, 59 Second

Нацбанк в найближчому майбутньому планує пом'якшувати валютні обмеження та перейти до більшої гнучкості обмінного курсу, але не планує переходити до повноцінного плаваючого курсоутворення. Про це йдеться у роз’ясненні регулятора.
Як пояснюють у центробанку, перехід до плаваючого курсу відбудеться лише тоді, коли будуть сформовані належні передумови.
"Спочатку НБУ перейде до керованої гнучкості курсу. Це пов'язано з особливостями функціонування економіки в умовах повномасштабної війни", – йдеться в роз'ясненні.

Зазначається, що через зумовлене війною обмеження експортних можливостей країни, як і припливу інвестицій в Україну, на валютному ринку постійно наявний значний дефіцит валюти.
"З огляду на це, повертатися до плаваючого курсу, коли НБУ лише згладжує надмірні коливання на ринку, поки зарано", – пояснюють в Нацбанку.

Натомість за керованої гнучкості курсу Національний банк покриватиме цей структурний дефіцит валюти на ринку.
Завдяки цьому курс зможе не лише послаблюватися (коли цей дефіцит збільшуватиметься), а і зміцнюватися (коли він зменшуватиметься).

До того ж особливо на перших етапах нового курсового режиму, Національний банк суттєво обмежуватиме рухи курсу як в один, так і в інший бік.
"Отже, продаж валюти Національним банком даватиме змогу зберігати курсову стійкість, а високі ставки за гривневими депозитами й надалі захищатимуть заощадження від інфляційного знецінення", – наголосили в НБУ.

Водночас наголошується, що НБУ не встановлює ніяких конкретних дат навіть для переходу до керованого гнучкого курсу чи пом'якшення обмежень.
Будь-які кроки в цьому напрямі здійснюватимуться лише тоді, коли будуть сформовані належні стійкі передумови. НБУ враховуватиме такі показники:
темпи зростання споживчих цін: інфляція має бути помірною та мати загальну тенденцію до зниження; очікування громадян, бізнесу, фінустанов та аналітиків щодо майбутньої інфляції: вони мають і надалі знижуватися; рівень міжнародних резервів: НБУ повинен мати достатньо резервів для збереження курсової стійкості; процентні ставки: банківські депозити мають забезпечувати захист заощаджень громадян від інфляційного знецінення; параметри фінансової стабільності: банки мають і надалі залишатися стійкими.
"Якщо всі показники будуть у нормі, то НБУ надалі пом’якшуватиме валютні обмеження та згодом перейде до режиму керованої гнучкості курсу. Водночас НБУ діятиме поступово та обережно, щоб зберегти стійкість валютного ринку", – йдеться в роз'ясненні.

"Повернення до інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням, як це було до повномасштабної війни, – це фінальна мета реалізації стратегії. Саме такий режим дає змогу НБУ одночасно забезпечувати в тривалій перспективі цінову та фінансову стабільність, а також підтримувати стійке економічне зростання", – зазначили в Нацбанку.
"Це не питання короткострокової перспективи", – наголосили в НБУ.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина У Молдові знайшли уламки ракети в озері
Наступна новина Літак РФ у Пхеньяні викликає побоювання щодо угод зі зброєю – ЗМІ