ФСБ має намір розширити власні можливості для стеження за користувачами російського інтернету, а також маскування своїх операцій.
Про це говорить звiт Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті зазначають, що ФСБ, ймовірно, підтримає поправки до законопроєкту Державної думи Росії, які розширять її інструменти цифрового авторитаризму для стеження за користувачами російського інтернету, банківських і телекомунікаційних компаній.
Експерти підсумовують: зусилля ФСБ щодо отримання контролю над базами даних великих компаній, ймовірно, є частиною спроби посилити заходи стеження за населенням РФ і окупованої України.
Крім того, зазначається: ФСБ також має намір використовувати потенційний новий доступ до баз даних, щоб легше маскувати свої операції.
Потенційний новий доступ ФСБ до баз даних приватних компаній може вплинути на інформаційну безпеку в інших країнах, які користуються послугами Російської асоціації відкритих даних.
Фахівці нагадують, що в серпні Кремль намагався змусити "Яндекс" надавати ФСБ дані міжнародних користувачів.
Аналітики також звернули увагу, що президент Росії Володимир Путін 29 вересня підписав указ про те, що з жовтня по грудень 2023 року в російську армію буде призвано 130 000 військовослужбовців, у порівнянні з 147 000 військовослужбовців, призваних під час весняного призову.
Щодо операцій на фронті, в огляді зазначається, що українські військові продовжили контрнаступальні операції на заході Запорізької області та в районі Бахмута 29 вересня.
Російські джерела стверджують, що 28 і 29 вересня українські сили атакували на північ від Роботиного (10 км на південь від Оріхова), а також поблизу Вербового (18 км на південний схід від Оріхова) і Новопрокопівки (13 км на південь від Оріхова).
Російські "воєнкори" стверджували 29 вересня, що українські сили безуспішно намагалися просунутися на схід від залізничної лінії на південь від Бахмута в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута), а також повідомляли про важкі бої на лінії Кліщіївка-Андріївка-Курдюмівка.
Ключові висновки ISW за 29 вересня:
29 вересня українські війська продовжили контрнаступальні операції на заході Запорізької області та в районі Бахмута. Російський уряд оголосив подробиці піврічного призовного циклу, який розпочнеться 1 жовтня на більшій частині території Росії, включно з незаконно анексованими територіями України. Президент Росії Володимир Путін зустрівся із заступником міністра оборони Росії Юнус-Беком Євкуровим і колишнім командиром групи "Вагнера", а нині співробітником Міністерства оборони Андрієм Трошевим 29 вересня, що свідчить про те, що Путін, ймовірно, підтримає МО в його очевидній конкуренції з Росгвардією щодо набору нинішніх і колишніх учасників "Вагнера". ФСБ, ймовірно, підтримує поправки до законопроєкту Державної думи Росії, які розширюють її інструменти цифрового авторитаризму для стеження за користувачами російського інтернету, банківських і телекомунікаційних компаній. Очевидна цензура в ширшому російському інформаційному просторі, ймовірно, відкрила двері для деяких маргінальних елементів для прямої критики і спекуляцій на адресу вищого російського військового командування без жодних перешкод. Російські війська проводили наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, вздовж лінії Авдіївка-Донецьк, у прикордонній зоні між західною частиною Донецької та східною частиною Запорізької областей, а також у західній частині Запорізької області, і 29 вересня просунулися вперед на деяких ділянках. Росія може продовжувати спроби обійти санкції через військово-технічне співробітництво з країнами-членами СНД. Росія послаблює паспортний контроль для громадян України, які виїжджають і в'їжджають до Росії, ймовірно, у спробі спростити пересування громадян України до Росії.
Інші Новини
Зеленський відреагував на заяву Трампа про “помилковий” удар РФ по Сумах
Президент Володимир Зеленський прокоментував м’яку реакцію адміністрації США, зокрема Дональда Трампа, на російські удари по українських містах в останні тижні....
Зеленський прокоментував напад на журналіста “Суспільного” Макарова
Президент Володимир Зеленський прокоментував напад на журналіста та продюсера Суспільного Юрія Макарова, та заявив, що одна з версій про причини...
У Макрона розкрили перші деталі зустрічі з Рубіо та Віткоффом щодо України
Президент Франції Еммануель Макрон провів зустріч із держсекретарем США Марко Рубіо і спецпредставником президента США Стівом Віткоффом. Головною темою обговорень...
Союзники в глухому куті: ЗМІ розповіли, чому мир в Україні під загрозою
Президент США Дональд Трамп майже два місяці тому ініціював мирні переговори між США та Росією щодо України. Однак зустрічі не...
Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги: що у переліку
Уряд Німеччини у четвер, 17 квітня, оновив список військової допомоги Україні. До нього увійшли три САУ Zuzana, ракети для IRIS-T...
YouTube заблокував ще три канали підсанкційних блогерів Шелеста і Карасьова
Ще три канали, які належали блогерам Олександру Шелесту та Вадиму Карасьову і поширювали співзвучні російській пропаганді меседжі, заблокував YouTube. Про...
Average Rating