Європарламент схвалив резолюцію, у якій закликає переглянути відносини ЄС із Азербайджаном після того, як операція Баку проти Нагірного Карабаху призвела до виїзду з регіону фактично всього населення.
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
Резолюцію схвалили 491 голосом "за", проти голосували 9 євродепутатів і 36 – утрималися.
У тексті депутати засуджують збройну операцію, проведену Баку проти невизнаної республіки у Нагірному Карабаху 19-20 вересня, називаючи її порушенням міжнародного права і прав людини та зривом попередніх спроб домовитися про мир.
З огляду на те, що регіон після цього залишили понад 100 тисяч етнічних вірмен, практично все населення Карабаху, євродепутати прирівнюють ситуацію до етнічної чистки.
Парламентарі закликають ЄС і країн-членів надати Вірменії допомогу для прийняття цих біженців з Карабаху, а також закликають до "точкових санкцій" проти посадовців уряду Азербайджану у зв’язку з систематичними порушеннями режиму тиші, а також порушеннями прав людини у Карабаху. Також вимагають розслідувати дії азербайджанських військових, що мають ознаки воєнних злочинів.
На додачу, євродепутати засудили агресивну риторику керівництва Азербайджану щодо Вірменії, застерегли Баку від "воєнного авантюризму" і закликали Туреччину використати свій вплив на керівництво Азербайджану.
Європарламент закликає ЄС переглянути відносини з Азербайджаном, оскільки, на його думку, стратегічне партнерство з країною, до якої є великі питання з точки зору дотримання міжнародного права й прав людини, несумісне з цілями зовнішньої політики ЄС.
Якщо політика Азербайджану суттєво не змінюється, депутати пропонують призупинити спрощений візовий режим з Азербайджаном, а також закликають зменшувати залежність від газу з Азербайджану і бути готовими до повного припинення такого імпорту у разі прямої чи гібридної агресії Азербайджану проти Вірменії.
Нагадаємо, на полях саміту Європейської політичної спільноти у Гранаді планувалися переговори лідерів Вірменії та Азербайджану, але президент Азербайджану Ільхам Алієв скасував участь. Також на саміт у Гранаді не поїхав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, пояснивши це зайнятістю.
Неофіційно повідомляли, що нібито причиною відмови Алієва стало небажання західних партнерів долучити Анкару до переговорного формату, а також реакція Франції на операцію Азербайджану у Нагірному Карабаху.
Вірменський прем’єр Нікол Пашинян зазначив, що до новини про відмову Алієва їхати в Іспанію Єреван оцінював як "дуже ймовірний" шанс на підписання мирної угоди між країнами.
Інші Новини
У Трампа очікують деескалації “тарифної війни” між США та Китаєм
Міністр фінансів США Скотт Бессент вважає, що нинішні тарифні обмеження між Штатами і Китаєм обидві країни не зможуть підтримувати тривалий...
Суд наказав адміністрації Трампа відновити діяльність “Голосу Америки”
Окружний суддя Вашингтона розпорядився, щоб адміністрація президента США відновила діяльність "Голосу Америки" та повʼязаних із ним мовників, які вирішила ліквідувати.З...
Трамп відвідає Саудівську Аравію, Катар та ОАЕ: названі дати візиту
Президент США Дональд Трамп уже в травні полетить до Саудівської Аравії, Катару та ОАЕ. Його візит до трьох країн триватиме...
Рубіо анонсував масштабну реформу у Держдепі: що планують змінити
Адміністрація президента Дональда Трампа вирішила реорганізувати Державний департамент США. Реформа торкнеться усіх ланок - від бюро до посольств.Про це говорить...
ЗМІ: Макрон розглядає розпуск парламенту та призначення дострокових виборів
Президент Франції Емманюель Макрон розглядає можливість розпуску парламенту і призначення дострокових виборів вже цієї осені.Про це агентству Bloomberg розповіли поінформовані...
Орбан проголосував проти України в ЄС в ініційованому ним опитуванні
Угорський прем’єр Віктор Орбан проголосував в рамках національної консультації, де угорців опитують щодо підтримки членства України в ЄС.Про це Орбан...
Average Rating