Read Time:1 Minute, 33 Second

Норвезький Нобелівський комітет вирішив присудити Нобелівську премію миру 2023 року іранській правозахисниці Наргес Мохаммаді за її боротьбу проти гноблення жінок в Ірані та за просування прав людини і свободи. Про це оголосив норвезький Нобелівський комітет в Осло.
"Її відважна боротьба принесла величезні особисті втрати. Загалом режим заарештовував її 13 разів, п'ять разів визнавав винною і засудив до 31 року в’язниці та 154 ударів батогом", – заявили у комітеті.

Мохаммаді наразі перебуває в ув'язненні.

BREAKING NEWSThe Norwegian Nobel Committee has decided to award the 2023 #NobelPeacePrize to Narges Mohammadi for her fight against the oppression of women in Iran and her fight to promote human rights and freedom for all.#NobelPrize pic.twitter.com/2fyzoYkHyf— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 6, 2023
У 2011 році Мохаммаді вперше заарештували і засудили до багаторічного ув'язнення за її зусилля з надання допомоги ув'язненим активістам та їхнім сім'ям.
Через два роки, після звільнення під заставу, Мохаммаді почала вести активну кампанію проти застосування смертної кари. Це призвело до повторного арешту Мохаммаді у 2015 році та засудження до додаткових років ув'язнення.

Після повернення до в'язниці вона почала виступати проти систематичного застосування режимом тортур і сексуального насильства щодо політичних в'язнів, особливо жінок, яке практикується в іранських в'язницях.
З в'язниці Мохаммаді висловлювала підтримку демонстрантам під час минулорічних протестів у Ірані й організувала акції солідарності серед співув'язнених. У відповідь тюремна адміністрація запровадила більш суворі умови утримання Мохаммаді, їй заборонили приймати дзвінки та відвідувачів.
Цьогорічна Нобелівська премія миру також відзначає сотні тисяч людей, які вийшли на демонстрації проти політики дискримінації та гноблення жінок теократичним режимом в Ірані, зазначили у комітеті.
Торік лауреатами Нобелівської премії миру стали українська правозахисна організація "Центр громадянських свобод", білоруський правозахисник Алесь Біляцький та російська правозахисна організація "Меморіал".

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина У Білорусі вночі підірвали залізницю – ЗМІ
Наступна новина Податкова попередила, що стежить за продажами у соцмережах