Новий великий пакет допомоги США Україні на суму від $50-100 млрд, який має намір "проштовхнути" Білий дім, має бути проголосований у період між поверненням Сенату з перерви 16 жовтня та закінченням 17 листопада терміну дії поточного законопроєкту про тимчасові витрати американського уряду. Про це пише The Wall Street Journal.
Виходячи з того, що нові запити адміністрації президента США Джо Байдена зустрічають у Конгресі все більший опір з боку республіканців, і до того ж суперечки про витрати можуть завдати йому шкоди на виборах-2024, прихильники України в Конгресі прагнуть запропонувати набагато більший і довгостроковий пакет замість регулярного голосування за менші. The Telegraph писала, що сума може досягати $100 млрд.
Це буде найкращим способом подолати хвилювання у Палаті представників, аргументують проукраїнські конгресмени.
За оцінками законодавців США, 100 мільярдів – це стеля, а насправді такий пакет може бути від $50 млрд. Він убезпечить допомогу Україні від внутрішньополітичних американських чвар на період до виборів президента у листопаді 2024 року.
Прихильники такого кардинального рішення підтримки України кажуть, що було б легше заручитися підтримкою конгресменами-конкурентами одного більшого пакета, ніж кількох менших пакетів.
"Я хочу, щоб вони [українці] пережили наступний бойовий сезон, до наступного року, щоб росіяни зрозуміли, що для них стає гірше, а не краще", – сказав сенатор Ліндсі Грем, республіканець від Південної Кароліни.
Сенатор Тім Кейн, демократ від Вірджинії, каже, що, схоже, такий пакет допомоги має голоси в обох палатах Конгресу.
Член Палати представників Майкл Маккол з Техасу, старший республіканець у комітеті із закордонних справ, сказав, що він та інші, хто підтримує Україну, разом із відправленим у відставку спікером Кевіном Маккарті, зустрілися з радником Білого дому з нацбезпеки Джейком Салліваном. Вони сказали йому, що, на їхню думку, цілий рік фінансування України мав би більше сенсу, щоб дати українцям почуття впевненості, але також і з політичної точки зору, щоб не проводити це голосування кожні три місяці.
Однак тепер, після зміщення Маккарті, всі процеси в Палаті представників призупинені, нарікає Маккол: "Я не впевнений, хто буде наступним спікером і яку позицію він займе з цього питання".
Декілька сенаторів та помічників, опитаних WSJ, оцінили загальну суму, необхідну для фінансування України до виборів у США, від 50 до 100 мільярдів доларів.
Грем запропонував $60-70 млрд, сказавши, що розглядає цю оцінку як "максимальну межу".
Сенатор-демократ від Коннектикуту Річард Блюменталь, який підтримує Україну, заявив, що, якби це залежало від нього, сума була б ближчою до $100 млрд, але сказав, що відкритий для компромісу, якби республіканці погодилися й на $60 млрд.
Інші Новини
США дозволили удари по Росії ракетами Storm Shadow – The Times
США дали "зелене світло" Україні щодо використання британських ракет Storm Shadow для ударів вглиб РФ. Офіційно Британія ще не підтвердила...
У Кремлі заперечують готовність Путіна на замороження війни в Україні
Прессекретар правителя Росії Дмитро Пєсков заявив, що Володимира Путіна не влаштує заморожування війни, хоча начебто він готовий до переговорів. "Президент...
У Словенії затримали протестувальника, який влаштував провокацію під час візиту Зеленської
У столиці Словенії Любляні стався інцидент під час візиту першої леді України Олени Зеленської, після якого поліція затримала одного чоловіка....
Зеленський: США сильніші за Путіна і мають більше можливостей закінчити війну
Президент Володимир Зеленський вважає, що правитель Росії Володимир Путін слабший за Сполучені Штати, які мають більше можливостей для того, щоби...
У Пентагоні не бачать ознак про можливе застосування РФ ядерної зброї
Коментуючи публікацію Росією своєї нової переглянутої ядерної доктрини, у Пентагоні заявили, що не здивовані таким рішенням Москви, але не бачать...
Україна не прийме жодних компромісів щодо своїх територій – Сибіга в США
Україна, яка продовжує важку боротьбу за виживання, не прийме жодних ініціатив з «половинчастими» рішеннями, які передбачають компроміси щодо нашого суверенітету...
Average Rating