На віртуальному саміті ЄС, що був присвячений ситуації на Близькому Сході, серед країн ЄС виникли розбіжності щодо рівня підтримки Ізраїлю, який зазнав нападу з боку терористичного угруповання ХАМАС. Про це пише видання Euractiv.
За інформацією видання, головним предметом суперечок для багатьох країн-членів ЄС було сприйняття того, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн перевищила свої повноваження, продовжуючи непохитно підтримувати Ізраїль.
У матеріалі йдеться, що фон дер Ляєн піддали критиці за її нещодавній візит до Тель-Авіва, адже її послання прозвучало без застереження, висловленого іншими європейськими лідерами та головним дипломатом ЄС Жозепом Боррелем, про те, що будь-які дії Ізраїлю повинні відповідати міжнародному гуманітарному праву.
Автори публікації зазначають, що деякі лідери країн ЄС прямо похвалили фон дер Ляєн під час саміту за її візит. Утім, за словами людей, поінформованих про цю розмову, більшість держав-членів раніше скаржилися на нескоординовану позицію президентки комісії.
Президент Євроради Шарль Мішель після двогодинних віртуальних переговорів підкреслив, що зовнішня політика ЄС має ґрунтуватися на єдності та послідовності, вимагаючи поваги до міжнародного права, де б не відбувалися конфлікти, що також було сприйнято як публічне нагадування фон дер Ляєн.
Переговори у вівторок перервали після того, як лідери країн ЄС дізналися про заяву палестинців, що ізраїльська авіація нібито завдала удару по лікарні в місті Газа, внаслідок чого загинули сотні людей.
Ізраїль заперечив свою причетність до вибуху, заявивши, що він був спричинений ракетою, випущеною палестинським терористичним угрупованням "Ісламський джихад".
Euractiv відзначає, що, розмовляючи з журналістами після саміту, фон дер Ляєн вже була більш обережною у своїх висловлюваннях. Дипломати ЄС, яких видання попросило висловитися на умовах анонімності, сказали, що помітили зміну в її тоні.
"Ми повинні рухатися далі і зосередитися на викликах, тому будемо сподіватися, що в нас не буде проблем з тим, що вона перегинає палицю в цьому питанні", – заявив один із дипломатів з ЄС.
Інші Новини
Ердоган: зустріч Путіна і Зеленського в Стамбулі могла бути історичним шансом
Можливість зустрічі президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Володимира Путіна в Стамбулі розглядалася як історичний шанс.Про це заявив турецький...
Трамп вигадав причину, чому російські танки не дійшли до Києва у 2022 році
Президент США Дональд Трамп вважає, що російські війська могли дійти до Києва за п'ять годин у лютому 2022 року. На...
В ISW пояснили, чому Путін змінив командувача Сухопутних військ
Російський диктатор Володимир Путін призначив нового командувача Сухопутних військ. Ним став Андрій Мордвічев - відомий застосуванням штурмів з високим рівнем...
У Чехії вважають, що на РФ потрібно посилити санкційний тиск після переговорів у Туреччині
Прем’єр-міністр Чехії Петер Фіала вважає, що підхід Москви до переговорів з Україною має зустрітися з посиленим санкційним тиском.Про це він...
До 2030 року НАТО буде сильніше, а Росія матиме жахливе похмілля – Сікорський
НАТО було створено для стримування Росії, і до кінця десятиліття країни Альянсу будуть сильнішими. А Росія до 2030 року "матиме...
МЗС Німеччини: ЄС запровадить нові санкції проти “тіньового флоту” Росії
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль оголосив про посилення нагляду після підозрілих інцидентів із "тіньовим флотом" Росії у Балтійському морі.Про...
Average Rating