Колишній канцлер Німеччини від соціал-демократів Герхард Шредер, відомий дружбою з Владіміром Путіним, заявив, що США нібито зірвали "мирні переговори" між Україною і Росією на початку повномасштабного вторгнення, а його Київ запрошував як посередника.
Про це Шредер розповів у розлогому інтерв’ю лівій газеті Berliner Zeitung.
"У 2022 році я отримав запит з України про те, чи можу я бути посередником між Росією та Україною. Питання полягало в тому, чи зможу я передати повідомлення Путіну", – заявив ексканцлер ФРН.
Він також розповів про п’ять пунктів нібито "мирного плану", який тоді начебто обговорювався: відмова членства України в НАТО, "двомовність" України; "автономія" Донбасу; "гарантії безпеки" для України; і переговори щодо статусу Криму.
"Єдині, хто міг би врегулювати війну щодо України, – це американці. На мирних переговорах у березні 2022 року в Стамбулі з Рустемом Умеровим українці не погодилися на мир, бо їм не дозволили. Вони повинні були спочатку узгоджувати з американцями все, про що говорили", – заявив Шредер.
Потім він заявив, що говорив із Умеровим і "тет-а-тет з Путіним", не уточнивши, коли, де і в якому статусі.
"Але, зрештою, нічого не сталося. Моє враження: нічого не могло статися, тому що все інше було вирішено у Вашингтоні. Це було фатально. Тому що результатом тепер буде те, що Росія буде тісніше пов'язана з Китаєм, чого Захід не повинен хотіти", – робить висновок наближений до Путіна Шредер.
На питання, чи можна довірять будь-яким домовленостям із Росією, яка грубо порушила міжнародне право й напала на Україну всупереч власним обіцянкам, колишній канцлер відповів, що Західній Європі "нічого не загрожує", бо Росія не зможе перемогти НАТО.
"Незалежно від того, хто перебуває при владі, в Росії існує переконання, що Захід хоче розширюватися далі разом з НАТО, а саме на пострадянський простір. Ключові слова: Грузія і Україна. Ніхто на чолі Росії цього не допустить. Цей аналіз небезпеки може бути емоційним, але він реальний для Росії. Захід повинен це розуміти і відповідно йти на компроміси, інакше миру буде важко досягти", – додав Шредер.
Близькість Герхарда Шредера до президента Росії Владіміра Путіна, а також його робота на російські енергетичні компанії викликали критику, зокрема і в його рідній Соціал-демократичній партії Німеччини. Тим не менш, Шредер залишається членом СДПН.
Минулого року колишній лідер Німеччини засудив вторгнення як невиправдане, але не критикував Путіна. Ця позиція викликала різку критику з боку всього політичного спектра Німеччини.
Інші Новини
У Чехії вважають, що на РФ потрібно посилити санкційний тиск після переговорів у Туреччині
Прем’єр-міністр Чехії Петер Фіала вважає, що підхід Москви до переговорів з Україною має зустрітися з посиленим санкційним тиском.Про це він...
МЗС Німеччини: ЄС запровадить нові санкції проти “тіньового флоту” Росії
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль оголосив про посилення нагляду після підозрілих інцидентів із "тіньовим флотом" Росії у Балтійському морі.Про...
У Кремлі назвали “можливою” зустріч Зеленського та Путіна
Зустріч господаря Кремля Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського можлива, але "тільки при досягненні певних домовленостей делегацій".Про це заявивпрессекретар...
Трамп пообіцяв санкції проти Росії, якщо мирні переговори проваляться
Президент США Дональд Трамп заявив, що перейде до санкцій проти Росії, якщо переговори з Україною проваляться. На його думку, санкції...
Сибіга підбив підсумки переговорів у Стамбулі
У ході переговорів між делегаціями України та РФ у Туреччині вдалося нівелювати спроби Кремля представити зустріч як начебто продовження стамбульських...
Трамп не вважає Путіна перешкодою миру та розкритикував Зеленського
Президент США Дональд Трамп не захотів назвати російського диктатора Володимира Путина перешкодою для припинення війни між РФ та Україною. Натомість...
Average Rating