Колишній очільник фракції "Партії регіонів" у Верховній Раді, ексдепутат Олександр Єфремов, якого в Україні обвинувачують у державній зраді, виїхав з країни після початку повномасштабного вторгнення РФ через Словаччину і з того часу не повертався. Як з’ясували журналісти, нині він – у Москві.
Перед вторгненням Єфремов неодноразово їздив до Росії – востаннє у лютому 2022 року. Журналісти також встановили, що Єфремов зареєструвався у Москві в елітних апартаментах у житловому комплексі"Тріумф-Палас". Ця нерухомість записана на сина ексдепутата – Ігоря Єфремова. Її загальна площа складає понад 650 квадратних метрів, орієнтовна вартість – близько чотирьох мільйонів доларів (150 мільйонів гривень – ред.).
В Офісі генерального прокурора України "Схемам"повідомили, що Олександр Єфремов перебуває у статусі обвинуваченого за низкою статей, але не має запобіжного заходу та в розшук не оголошувався. Сам ексдепутат говорити зі "Схемами" відмовився.
В Україні 69-річного Олександра Єфремова звинувачують у низці злочинів. Зокрема, за версією слідства, депутат сприяв створенню угруповання "Луганська народна республіка", допомагав захоплювати адміністративні будівлі Луганської обласної державної адміністрації та СБУ у 2014 році. Обвинувачують його також у державній зраді. Сам Єфремов ці звинувачення відкидає, а його адвокати називають аргументи прокурорів "непереконливими". Справа щодо нього перебуває на стадії судового розгляду.
Єфремов вийшов з-під варти у 2019 році після трьох років перебування у слідчому ізоляторі Старобільська (Луганська область). Спочатку ексдепутата відпустили під домашній арешт, а потім змінили запобіжний захід на особисте зобов’язання на два місяці до листопада 2019 року, який після цього не продовжили. Одним з адвокатів ексдепутата у справі був Андрій Смирнов, який нині є заступником керівника Офісу президента України.
Після виходу з СІЗО Єфремов почав регулярно виїжджати за кордон. Зокрема – в Росію. В тому числі – прямо напередодні повномасштабного вторгнення.
Як встановили "Схеми" за допомогою джерел із доступом до даних про перетин кордону, ексдепутат чотири рази їздив туди через "Бачівськ". Це пункт пропуску в Сумській області через державний кордон України на кордоні з Росією. Зокрема, такі виїзди зафіксовані у серпні та листопаді 2020 року, а також у жовтні 2021-го. Востаннє Єфремов напряму з’їздив у Росію прямо напередодні вторгнення російських військ – виїхав 4 лютого 2022 року і тим же маршрутом повернувся в Україну 19 лютого.
А вже 18 березня 2022 року Олександр Єфремов залишив Україну залізницею через контрольно-пропускний пункт "Чоп (Страж)", що на кордоні зі Словаччиною, і досі не повернувся.
Як з’ясували "Схеми", нині Єфремов – у Москві. У Росії Єфремов реєстрував своє місце проживання за адресою двох московських апартаментів.
Зокрема, це – Москва, Чапаєвський провулок, 3. Це дані з витоків з бази приватної медичної лабораторії "Гемотест" за 2021 рік. За цією адресою розташований елітний житловий комплекс "Тріумф-Палас" – другий за висотою хмарочос в Росії після "Москва Сіті", збудований у стилі сталінського ампіру.
Місцем реєстрації Єфремова вказані двоповерхові апартаменти, які розташовані на 26-му та 27-му поверхах загальною площею 466,5 квадратних метрів. Як встановили «Схеми», отримавши витяг з російського реєстру нерухомості, вони із 2016 року оформлені на сина Єфремова – Ігоря. Вартість таких апартаментів, за даними профільних сайтів з продажу нерухомості, становить близько 280 мільйонів рублів, або 2,8 мільйона доларів.
В іншому записі з бази "Гемотест" за 2022 рік вказано ще одне місце проживання колишнього «регіонала» – це також апартаменти у "Тріумф-Паласі", тільки на 11-му поверсі. Загальна площа – 191,8 квадратний метр. Апартаменти, відповідно до даних "Росреєстру", з 2007 року теж належать сину колишнього очільника фракції "Партії регіонів". Їхня вартість, згідно з даними профільних вебсайтів з продажу нерухомості, становить близько 115 мільйонів рублів, або 1,2 мільйона доларів.
Таким чином сумарна вартість знайденої журналістами московської нерухомості родини Єфремових становить понад 4 мільйони доларів (або понад 150 мільйонів гривень).
Окремо, за допомогою офіційного сайту Федеральної податкової служби РФ, «Схеми» з’ясували, що ексдепутат має російський індивідуальний податковий номер. Органи РФ його обліковують у прив’язці до українського закордонного паспорта Єфремова.
Також колишній парламентар має і російський страховий номер (СНИЛС), який дозволяє отримувати пенсійні виплати на території РФ. "Схеми" отримали витяг із бази Фонду пенсійного і соціального страхування РФ, де вказаний стаж роботи Єфремова ще за часів Радянського Союзу.
"Схемам" в ОГП повідомили, що Єфремов не має запобіжного заходу і в розшук не оголошувався. На запитання про місцезнаходження не відповіли. У прокуратурі також додали, що судові засідання у справі не призначались, "що, ймовірно, обумовлено тимчасовою окупацією Старобільська". Прокуратура згадала про те, що справи Старобільського суду тепер має розглядати Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Разом з тим, зазначають в ОГП, інформація про фактичну передачу матеріалів справи Єфремова до іншого суду їм "не надходила".
Хто такий Єфремов
Олександр Єфремов – давній соратник президента-втікача Віктора Януковича.
Після обрання Януковича президентом у 2010 році Єфремов очолив фракцію «Партії регіонів» у парламенті, також був керівником її луганського обласного осередку.
Усього, починаючи з 2006 року, тричі обирався до Верховної Ради під прапорами «Партії регіонів».
Єфремов голосував за "диктаторські закони 16 січня" – пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.Напередодні парламентських виборів у 2019 році тоді ще позафракційний депутат, а нині підозрюваний у державній зраді Євген Мураєв повідомив, що включив до списку очолюваної ним партії "Опозиційний блок" Олександра Єфремова. Пізніше в Центральній виборчій комісії заявили, що партія не зможе включити Єфремова, адже сплив термін для подачі кандидатів у списки.
Copyright © 2023 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода
Інші Новини
У Чехії президент підписав закон про кримінальну відповідальність за комуністичну пропаганду
Президент Чехії Петр Павел у четвер підписав поправку до кримінального кодексу країни, яка криміналізує пропаганду комуністичної ідеології, ставлячи її в...
Каллас підтвердила узгодження 18-го пакету санкцій ЄС проти РФ
Європейський Союз схвалив 18-й пакет санкцій проти Росії. Про це заявила високий представник ЄС Кая Каллас."ЄС щойно схвалив один із...
У Раді Європи вважають, що адміністрація Трампа шкодить допомозі викраденим з України дітям
Скорочення іноземної допомоги США та санкції адміністрації Трампа проти Міжнародного кримінального суду заважають групам відслідковувати тисячі українських дітей, викрадених російськими...
Словаччина знімає блокування 18-го пакету санкцій проти Росії – Фіцо
Словаччина вже завтра, 18 липня, зніме блокування 18-го пакета санкцій ЄС проти Росії. Однак одразу після цього починається "другий етап...
Зеленський висловився про 50-денний термін, який Трамп дав Путіну
Президент Володимир Зеленський вважає, що кожен із 50 днів, які Дональд Трамп дав Росії для завершення війни проти України, може...
МЗС обурене санкціями Угорщини щодо українських військових
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга розкритикував рішення Угорщини накласти санкції на трьох українських посадовців через нібито смерть угорця від дій...
Average Rating