Українська економіка у вересні відновилась на 9,1%, порівняно з вереснем минулого року. Про це заявили в міністерстві економіки.
Крім цього, зростання ВВП за січень-вересень цього року оцінюється у 5,3%, порівняно з аналогічним перідом торік.
"У вересні більшість ключових видів економічної діяльності демонстрували позитивні результати. Окрім низької статистичної бази порівняння, це пояснюється ще й високою здатністю бізнесу пристосовуватись до нових викликів, а також допомогою з боку держави та міжнародних партнерів", – зазначила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Зокрема, відбувається відновлення економічної активності підприємств в багатьох секторах переробної промисловості. Та загалом поступово відновлюється виробнича сфера, яка понесла суттєві збитки та руйнування під час війни.
Також значний позитивний внесок у ВВП у вересні мала сфера послуг.
"По-перше, йдеться про комерційну сферу послуг, яка на сьогодні є більш цифровізованою та маневреною у своїй діяльності, тому швидко адаптується до нових умов та потреб на ринках.
По-друге, до сфери послуг також відноситься сфера державного управління та оборони, фінансування якої є пріоритетним під час війни", – пояснила Свириденко.
Крім цього завдяки збільшенню сировинної бази з боку сільгоспвиробництва та налагодження нових шляхів поставок продукції у вересні наростили виробництво підприємства харчової промисловості.
Позитивна динаміка спостерігалась також в сферах машинобудування та виробництва будівельних матеріалів. У Мінекономіки вказують, що цьому посприяли проєкти відновлення та програма пільгового іпотечного кредитування "єОселя".
Приріст в добувній промисловості у відомстві пояснюють накопиченням запасів вугілля і газу на зиму.
"Водночас, ремонтна кампанія об’єктів генерації та мереж, перманентні пошкодження мереж через бойові дії в окремих регіонах та надзвичайно теплі погодні умови стримували виробництво і споживання електроенергії (порівняно з вереснем 2022 р.)
Найбільшим стримуючими факторами для росту економіки у вересні залишалися: безпекова ситуація, руйнування виробничих потужностей окремих підприємств (переважно на сході країни) та логістичні обмеження для експортерів", – резюмували в Мінекономіки.
Інші Новини
Курс валют НБУ на 27 липня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України в неділю, 27 липня 2025 рокуКурс долара, порівняно з 26 липня, не змінився...
Безос продав частину своєї імперії Amazon за 5,7 млрд доларів
Джефф Безос завершив масштабний продаж акцій Amazon.com Inc, яка принесла йому майже $5,7 мільярда з моменту його весілля в кінці...
Американський виробник гелікоптерів може інвестувати в Україну – Мінекономіки
Американський виробник вертольотів Bell Helicopter розглядає можливість інвестувати у виробництво в Україні. Про це заявив міністр економіки, довкілля та сільського...
На одну закриту агрофірму в Україні припадає 2,5 нові
Понад 8 тисяч аграрних компаній було відкрито в Україні з 2021 року за даними Єдиного державного реєстру. Пік припав на...
Транш від ЄС затримують та уріжуть – Україна не провела обіцяні реформи
Черговий, четвертий у 2025 році транш фінансової допомоги Україні у рамках механізму Ukraine Facility, який українська влада запросила ще у...
Російський центробанк знизив ключову ставку до мінімуму за рік
Центробанк знизив ключову ставку з 20% до 18%. Це мінімальний рівень за рік: наприкінці липня 2024 р. ЦБ відновив підвищення...
Average Rating