Газові сховища в ЄС майже повністю заповнені, що змушує енергетичні компанії блоку розміщувати надлишкові запаси в Україні напередодні пікового попиту у зимові місяці.
Про це пише Financial Times.
Так, згіжно з даними Gas Infrastructure Europe, сховища ЄС заповнені майже на 99%, що перевищує цільовий показник Брюсселя – 90% потужностей до листопада.
"Цей показник свідчить про те, що цього року в регіоні зберігається набагато більше газу, ніж дехто побоювався після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, завдяки продовженню імпорту скрапленого природного газу та зменшенню попиту", – пише видання.
За словами FT, це робить ЄС менш вразливим до енергетичного шоку, хоча і не гарантує, що континент матиме всі необхідні енергозапаси на наступну зиму.
"Ризик дефіциту газу в Європі цієї зими низький, якщо тільки не станеться якихось серйозних незапланованих перебоїв у постачанні або тривалих похолодань, які вразять Європу і Азію одночасно", – сказала керівниця відділу європейського газового ціноутворення Argus Наташа Філдінг.
"Європа запаслася настільки добре, наскільки це можливо", – додала вона.
За словами FT, оскільки сховища ЄС майже заповнені, компанії все частіше звертаються до України, де знаходяться найбільші в Європі сховища, для зберігання своїх запасів, що призвело до того, що кількість природного газу, що зберігається в Україні, досягла найвищого рівня з початку повномасштабного російського вторгнення минулого року.
"Україна стала альтернативою для зберігання газу, незважаючи на ризики, пов'язані з російським вторгненням, частково тому, що вона запропонувала такі стимули, як дешеві тарифи на зберігання та звільнення від митних зборів на три роки, що дозволяє легко реімпортувати газ до ЄС.
За даними "Нафтогазу", сховища в країні розташовані переважно глибоко під землею на заході країни, далеко від лінії фронту, і наразі містять понад 2 млрд кубометрів газу, що належить компаніям з ЄС", – додає видання.
Голова правління "Нафтогазу" Олексій Чернишов заявив, що європейські компанії беруть на себе "чистий комерційний ризик", розміщуючи свій газ в українських сховищах, які, незважаючи на те, що знаходяться далеко від зони бойових дій, все ще можуть стати мішенню для російських ударів, зазначає FT.
Нагадаємо:
Запаси газу в українських підземних сховищах на 1 листопада перевищили 16 мільярдів кубометрів.
Інші Новини
У яких банках українці тримають найбільше грошей: рейтинг НБУ
В Україні на 1 жовтня 2024 року працювало 62 банки, в яких фізичні особи тримали 1 трлн 172 млрд гривень....
“Нова пошта” може вийти на ринок США у 2025 році
Компанія "Нова пошта" в наступному році розраховує вийти на ринок Сполучених Штатів Америки. Про це заявив співзасновник групи Nova В'ячеслав...
Профільний комітет Ради схвалив проєкт держбюджету до другого читання
Бюджетний комітет рекомендував Верховній Раді схвалити проєкт закону про державний бюджет на 2025 рік у другому читання. Про це заявила...
Зростання економіки України у жовтні сповільнилося – міністерство
У жовтні 2024 року зростання валового внутрішнього продукту України уповільнилося до 1,5% в порівнянні з 3,8% у вересні. У цілому...
На Одещині поступово відновлюють електропостачання – ОВА
З семи районів Одеської області частково без електропостачання залишаються два — Подільський та Одеський. Про це заявив очільник Одеської ОДА...
Курс валют НБУ на 18 листопада
Курс основних валют, встановлений Національним банком України у понеділок, 18 листопада 2024 року Курс долара порівняно з 17 листопада виріс...
Average Rating