Read Time:1 Minute, 23 Second

Словаччина припиняє надання Україні військової допомоги із власних запасів. Проте країна продовжить у рамках підтримки постачання товарів інших груп та категорій.
Про це повідомляє Міністерство оборони Словаччини.
Керівник словацького оборонного відомства Роберт Каліняк у ході вчорашньої зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі розповів про нововведення Братислави щодо допомоги для України, яка відбиває широкомасштабну військову агресію РФ.
"Глава Міноборони Р. Каліняк поінформував генсека НАТО про припинення військової допомоги Україні зі словацьких запасів", – йдеться у публікації.

При цьому в міністерстві заявляють, що попри це Словаччина пропонує для української сторони "досить широкий спектр гуманітарної, цивільної та технічної нелетальної допомоги".
"Іноземні партнери повністю поважають рішення нового уряду", – додали у Міноборони Словаччини.

У повідомленні словацького відомства також зазначається, що питання майбутньої допомоги для України від Бухареста було однією з головних тем переговорів Каліняка зі Столтенбергом у Брюсселі, що пройшли напередодні зустрічі міністрів оборони країн-членів Європейського Союзу.
Словаччина змінила позицію щодо оборонної допомоги для України
Нагадаємо, раніше новий прем'єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Братислава не підтримуватиме надання Україні військової допомоги для боротьби з російською агресією.
Пізніше у Словаччині вигадали виправдання відмови від оборонної допомоги Україні. Братислава начебто більше не може надавати допомогу, оскільки їй потрібно зберегти власну обороноздатність.
8 листопада новий уряд Словаччини відмовився надавати Україні черговий (вже 14-й) пакет військової допомоги на загальну суму 40,3 мільйона євро, який був схвалений попереднім Міноборони країни.
В уряді Фіцо вказали, що Україна отримала 13 пакетів на загальну суму 671 млн євро. Крім військової допомоги, минулий уряд пропонував гуманітарну: медичні товари та паливо.
Додамо також, що раніше новий прем'єр Словаччини заявив, що не має наміру перешкоджати експорту приватних оборонних компаній.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина BBC: Іноземний бізнес виводить більше грошей з Китаю, ніж інвестує
Наступна новина Сійярто: Росія та Угорщина домовились про будівництво АЕС “Пакш-2”