Світове економічне зростання залишиться скромним, при цьому вплив посилення грошово-кредитної політики, слабкої торгівлі та зниження ділової та споживчої впевненості зростатиме. Про це йдеться в прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Згідно з прогнозами, світовий валовий внутрішній продукт зросте лише на 2,7% у наступному році після 2,9% у 2023 році. Згідно з оцінкою, у 2025 році темпи зростання збільшаться лише до 3%.
Очікується, що інфляція продовжить поступово знижуватися та повернеться до цільових показників центральних банків у більшості країн до 2025 року. Очікується, що інфляція в країнах ОЕСР знизиться з 7,0% у 2023 році до 5,2% у 2024 році та 3,8% у 2025 році.
Уповільнення зростання
"Інфляція знижується, але зростання уповільнюється. Ми прогнозуємо м'яку посадку для країн із розвиненою економікою, але це далеко не гарантовано", – сказала у своїй заяві головний економіст ОЕСР Клер Ломбарделлі.
Похмура перспектива вказує на довгі наслідки глобальної інфляційної кризи, що послідувала за пандемією COVID і зростанням цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, зазначає Bloomberg.
Центральні банки відреагували на це одним із найрізкіших і найшвидших підвищення ставок в історії і дали зрозуміти, що вони можуть залишатися на високому рівні протягом деякого часу.
В ОЕСР заявили, що навіть попри те, що основні показники інфляції знизилися, показники основних цін виявляються нестабільними – і грошово-кредитна політика повинна залишатися обмежувальною, доки не з'являться явні ознаки того, що основний тиск надовго знизиться.
Очікується, що зниження ставок у США розпочнеться лише у другій половині 2024 року, а не раніше за весну 2025 року в єврозоні. Це різко контрастує з очікуваннями ринків, які нині оцінюють, що Федеральна резервна система та Європейський центральний банк пом'якшать політику вже у першій половині наступного року.
ОЕСР зазначила, що ринки, що розвиваються, в цілому почуваються краще, ніж країни з розвиненою економікою. Європа відстає від США, частково тому, що країни там чутливіші до відсоткових ставок, оскільки вони більше покладаються на банківське фінансування, заявили в організації.
"Підбиваючи підсумок, світова економіка бореться з інфляцією, уповільненням зростання та посиленням бюджетного тиску", – сказала Ломбарделлі.
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), (Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) – міжнародна організація, що об'єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку та розглядаються як розвинені.
Інші Новини
Бородянська громада презентувала програму відновлення: що робитимуть
Одна з найбільш зруйнованих громад Київщини – Бородянська територіальна громада, презентувала програму свого комплексного відновлення (ПКВ).Про це говорить коментар голови...
Уряд розширив програму доступних кредитів для фермерів на будівництво овочесховищ
Кабінет міністрів розширив можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ у межах програми "Доступні кредити 5-7-9%". Про це йдеться у повідомленні Мінагрополітики.Відповідну...
Підвищення військового збору збільшило майже вчетверо надходження до бюджету
За перший квартал 2025 року до бюджету надійшло 34,1 млрд грн військового збору. Це у 3,7 раза більше, ніж за...
Гендиректор Apple допоміг тимчасово відкласти мита Трампа на електроніку – WP
На тлі запровадження нових мит адміністрацією Дональда Трампа проти китайського імпорту, генеральний директор Apple Тім Кук доклав значних зусиль за...
Уряд виділив 830 млн грн на облаштування укриттів у школах
Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня розподілив субвенцію в обсязі 830 млн грн на облаштування укриттів в закладах загальної...
Глава Євроради розповів про нові варіанти поставок до ЄС зрідженого газу зі США
За словами президента Євроради Антоніу Кошти, очікуване оприлюднення "дорожньої карти" ЄС щодо відмови від російських енергоносіїв стане сигналом для європейських...
Average Rating