Російський диктатор Володимир Путін попереджав свого китайського колегу Сі Цзіньпіна про те, що війна Росії проти України може тривати п'ять років.
Про це говорить публікація Nikkei Asia.
Воєнна п'ятирічка
Таке попередження, як повідомили джерела Nikkei, було озвучене Путіним під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви у березні цього року. Тоді російський диктатор сказав, що Росія "воюватиме щонайменше п'ять років", але запевнив очільника Китаю, що РФ зрештою переможе.
Як пише Nikkei, незалежно від того, чи повірив в слова Путіна Сі Цзіньпін, це могло вплинути на подальші відносини між Росією та Китаєм, що, зокрема, відобразилося у відрядженні китайської миротворчої місії в Європу та звільненні міністра закордонних справ КНР.
Крім того, за даними Nikkei, Китай переглянув свою стратегію, оскільки затяжна війна в Україні суттєво вплине на плани та амбіції Сі Цзіньпіна під час його третього терміну на посаді очільника КНР, зокрема, на приєднання Тайваню.
З огляду на заяву очільника Кремля, зазначає Nikkei, повідомлення про нібито сигнали РФ про відкритість до припинення вогню та переговорів не слід сприймати "за чисту монету". Ймовірно, Путін просто хоче створити ілюзію напередодні президентських виборів, вважаючи, що це йому допоможе.
Путін не попередив Сі Цзіньпіна
Путін зустрічався з Сі Цзіньпіном незадовго до повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Сталося це під час зимових Олімпійських ігор в Пекіні у лютому 2022 року, на відкритті яких був присутній російський диктатор. Однак, як пише Nikkei, Путін не попередив Сі Цзіньпіна про свої масштабні плани, чим образив китайського лідера.
Пекін вважав, що російські війська вторгнуться лише у східну частину України, але точно не очікував повномасштабного нападу, особливо через чотири дні після закриття зимових Олімпійських ігор в Пекіні та за тиждень до початку Паралімпіади.
Зважаючи на це, пояснює Nikkei, Китай поставив під сумнів слова Путіна про "війну на п'ять років" та почав думати про захист власних інтересів незалежно від того, чим можуть закінчитися події в Україні. Зокрема, Китай створив власну "миротворчу місію", що, як пише Nikkei, продемонструвало незначну зміну проросійської позиції Сі Цзіньпіна та викликало гнів в очільника Кремля.
Візит Сі Цзіньпіна до Путіна
Нагадаємо, глава Китаю із дводенним візитом відвідав Москву 20 березня. Під час неформальної зустрічі із Путіним, яка тривала 4 години, підіймалася і тема війни в Україні.
У Китаї зазначали, що візит лідера Сі Цзіньпіна до Росії має на меті "закликати до миру та сприяти переговорам". Там заявляли, що Пекін відстоюватиме свою нібито "об'єктивну та неупереджену позицію" з міжнародних та регіональних питань, включаючи війну в Україні.
Інші Новини
Кабмін не підтримав призначення Цивінського на посаду директора ВЕБ
Кабінет міністрів України не підтримав призначення Олександра Цивінського на посаду директора Бюро економічної безпеки.Про це повідомляє Кабмін у Telegram.Як зазначили...
У Польщі затвердили дату присяги обраного президента перед парламентом
Обраний президент Польщі Кароль Навроцький офіційно вступить на посаду 6 серпня після складання присяги на засіданні парламенту.Це підтвердила канцелярія польського...
Швейцарія виділить близько 6,3 млрд доларів на відновлення України
Швейцарія вирішила виділити на відновлення України 5 млрд франків (близько 6,3 млрд доларів). Допомогу нададуть протягом наступних років.Про це повідомляє...
Зеленський присвоє звання Героя України посмертно трьом українським воїнам
В Офісі президента готують укази про присвоєння звання Герой України посмертно трьом українським воїнам.Про це говорить звернення президента Володимира Зеленського."Не...
Зеленський провів засідання Ставки: потрібно ще більше дронів
Президент Володимир Зеленський повідомив, що провів 7 липня засідання Ставки, де обговорили необхідність значно більше використовувати на фронті всі типи...
Путін узаконив комплектацію російської армії особами без громадянства
Президент Росії Володимир Путін підписав закон про надання особам без громадянства права служити у збройних силах країниПро це йдеться у...
Average Rating