Уряд України вірить у міцність української енергетики, але при цьому готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій.
Про це говорить повідомлення прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Обстріли української енергоінфрастрктури
"Ключовий елемент безпеки – енергетика. Напередодні зими провели величезний обсяг відновлювальних робіт. І це допомагає зберігати енергетичну стійкість під час масованих ворожих атак і під час негоди", – йдеться в заяві.
За словами прем'єра, останні обстріли не завдали істотної шкоди українській енергетичній системі. Ситуація контрольована, є запас міцності, планові відключення не передбачаються. Але у зв'язку з низькими температурами споживання електроенергії зараз стрімко зростає.
"Сьогодні станом на ранок воно на 6% перевищило вчорашні показники. Додаткові навантаження збільшують ризик аварій. Тому потребуємо солідарної економії з боку всіх українців", – заявив Шмигаль.
Потрібно економніше витрачати електроенергію
На час холодів енергетики закликають громадян зменшити споживання за рахунок відключення потужних електроприладів, а бізнес – за рахунок знеструмлення вивісок, банерів, вітрин.
Це дасть змогу заощадити до 200-400 МВт, що дорівнює кільком блокам теплогенерації. Очільник уряду додав, що це критично необхідно нашій енергосистемі, зараз діє цілодобовий штаб із ліквідації наслідків негоди, а служби працюють у режимі 24/7.
"Ремонтні бригади максимально швидко загоюють населені пункти, де зникла електроенергія через вітер, мороз та обледеніння. Дякую їм за цю непросту роботу", – додав він.
Допомога від партнерів
Шмигаль додав, що в енергетичній сфері Україна постійно відчуває надійну підтримку партнерів.
Завдяки допомозі USAID на Хмельниччині встановлено першу когенераційну установку, що живить критичну, соціальну інфраструктуру та житло. У грудні уряд спростив процедуру розміщення таких установок.
Ще п'ять газових турбін Україна незабаром отримає від Японії. Вони додадуть у нашу енергосистему до 200 МВт електроенергії. Таким чином країна рухається до децентралізованої генерації, яка менш вразлива до атак російських терористів.
"Пункти незламності"
"Віримо в міцність української енергетики, але при цьому готуємося до всіх можливих сценаріїв розвитку подій. Тому вже зараз працюють майже 12,6 тисяч "пунктів незламності", – сказав він.
Також за потреби буде розгорнуто ще 700. Як і минулої зими, українці гарантовано матимуть там тепло, світло, зв'язок та доступ до інтернету.
Прогноз на зиму
За оновленим прогнозом НБУ, дефіцит потужностей з виробництва електроенергії в Україні у наприкінці 2023 року та на початку 2024 року можливий на рівні 5%. Водночас з урахуванням налагодження імпортних постачань електроенергії його ефект на економічну діяльність буде незначним.
Як заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, енергетичні об’єкти України матимуть три рівні захисту у вигляді інженерних укріплень на випадок російських атак ракетам та дронами.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", майже три четверті (74%) українців готуються до можливих проблем з енергопостачанням взимку. Водночас очікують, що ситуація буде кращою, ніж минулого року.
Інші Новини
WSJ: В Україні побоюються, що Трамп припинить допомогу через “зрив переговорів”
Українська влада стурбована тим, що президент США Дональд Трамп може вже вдруге припинити військову допомогу Україні.Про це повідомляє The Wall...
Росія вимагає “чотири області” для завершення війни в Україні
Росія вимагає виведення українських військових із чотирьох областей. Тоді вона нібито миттєво завершить війну.Про це в інтерв'ю Le Point заявив...
Трамп розкритикував Зеленського за відмову визнати Крим російським
Заяви президента України Володимира Зеленського про те, що Україна не визнає окупацію Криму шкодять мирним перемовинам з Росією.Про це президент...
Шмигаль прибув до США домовлятися про фінансування та інвестиції
Представники українського уряду вирушили до Вашингтона за фінансовою підтримкою України на наступний рік. Обговорюватимуть також інвестиції та заморожені активи РФ.Про...
В Офісі президента поділилися деталями зустрічі у Лондоні
Глава Офісу президента Андрій Єрмак поділився деталями зустрічі із радниками з питань національної безпеки та зовнішньої політики країн-учасниць "коаліції рішучих"...
Франція: Європа вимагатиме поваги до територіальної цілісності України в будь-якій мирній угоді
У Франції заявили, що європейські країни вважають, що будь-яка мирна угода щодо припинення розв’язаної РФ війни має включати повагу до...
Average Rating