Дефіцит бюджету Росії торік збільшився більше, ніж очікувалося, оскільки доходи від нафти і газу впали майже на чверть.
Про це повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що бюджетний дефіцит досяг 3,2 трлн рублів (36,1 млрд доларів), що відповідає 1,9% ВВП Росії.
Дефіцит збільшився, оскільки витрати перевищили прогнози на 11%. За даними Міністерства фінансів РФ, податки на нафту і газ – ключове джерело фінансування війни проти України – впали на 24% порівняно з минулим роком, але, як і раніше, становили майже третину загальних доходів бюджету минулого року.
"Потік нафтодоларів пішов на спад, оскільки ціни на російські барелі впали на тлі спаду на світовому ринку сирої нафти і посилення західних енергетичних санкцій", – пише видання.
Як це вплине на РФ
Зниження державних доходів від нафти і газу чинить додатковий тиск на бюджет, тоді як Росія планує збільшити військові витрати майже на 70% у 2024 році.
Рішення Росії припинити більшу частину поставок трубопровідного газу в Європу призвело до зниження доходів бюджету від експортного мита на газ більш ніж на 65%.
Bloomberg пише, що щорічне падіння доходів від податку на видобуток газу на 35% минулого року відображає величезний непередбачений збір, який "Газпром" заплатив у другій половині 2022 року.
РФ намагається допомогти своїй нафтовій галузі
Уряд Росії також виплатив 2,9 трильйона рублів (32,7 млрд доларів) субсидій нафтовій промисловості торік, що ще більше знизило показник чистої виручки.
Прагнучи збільшити доходи, російський уряд у вересні вдвічі скоротив одну з субсидій нафтової промисловості. Цей крок призвів до дефіциту палива по всій Росії, що змусило уряд відновити повні субсидії і навіть ввести тимчасову заборону на експорт палива, щоб приборкати внутрішні ціни.
Ефективність санкцій
Ефективність санкцій знизилася через недостатній моніторинг і дотримання політики обмеження цін на нафту, яка дозволяє Росії продавати свою нафту за цінами вищими за встановлений рівень обмеження, зазначають автори.
Крім того, "лазівка в нафтопереробці" юридично дозволяє нафтопродуктам, виробленим із російської сирої нафти, надходити до країн, інших регіонів світу. Насамперед це стосується Індії, яка різко збільшила імпорт нафти з Росії.
Раніше міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Вашингтон готуються вжити жорстких заходів за порушення встановленої цінової стелі на нафту.
У грудні Bloomberg писало, що щомісячний дохід РФ від експорту нафти став більшим, ніж до вторгнення в Україну. Це підкреслює провал західних заходів щодо обмеження її військового бюджету.
Інші Новини
Данія посилить військову присутність на важливому острові у Балтії – ЗМІ
Данія вирішила посилити військову присутність на стратегічному острові Борнгольм, що у Балтійському морі між берегами Швеції та Польщі. Про це...
Латвія офіційно вийшла з конвенції про заборону протипіхотних мін
Президент Латвії Едгарс Рінкевичс 24 квітня підписав закон про вихід країни з Оттавської конвенції, яка забороняє використання, зберігання та виробництво...
У Китаї закликали США перестати погрожувати для діалогу щодо торговельної угоди
Представник МЗС Китаю заявив, що США мають "припинити погрожувати" КНР, якщо Америка справді хоче торговельної угоди. Про це повідомляє CNN."Наші...
Фаворит президентських перегонів у Польщі дещо втратив у рейтингу
Мер Варшави Рафал Тшасковський, який балотується в президенти Польщі від партії влади "Громадянська платформа", зберігає лідерство з-поміж кандидатів, але дещо...
Ватикан: Траур за Папою Римським триватиме дев’ять днів
Дев’ятиденна жалоба за Папою Римським Франциском розпочнеться 26 квітня, в день його похорону, й завершиться 4 травня. У цей період...
Politico: Європа шукає шляхи зменшення залежності від США
У відповідь на агресивну риторику та дії адміністрації Дональда Трампа європейські держави обговорюють різні заходи для зменшення залежності від США...
Average Rating