Болгарія наполягає на введенні тарифів і квот на імпорт українського зерна до Європейського Союзу і пояснює свою вимогу "істотними" стражданнями місцевих фермерів після зняття обмежень на торгівлю українською продукцією.
"Збільшення експорту з України викликає серйозне занепокоєння у виробників, оскільки вони не в змозі конкурувати з цінами на українську продукцію", – пояснює Мінсільгосп Болгарії.
У Болгарії переконані, що максимальні обсяги української агропродукції мають "відповідати ринковій логіці та переробним потужностям, а також забезпечувати більшу ясність і впевненість як для виробників, так і для переробників".
Зазначається, що Болгарія має у своєму розпорядженні істотні потужності з виробництва рафінованої та нерафінованої соняшникової олії, а також біодизельного палива. Болгарські виробники в цих секторах є одними з найбільших у ЄС.
Водночас Болгарія, яка виробляє насіння соняшнику для своїх потужностей, не може конкурувати з цінами на українські товари.
"Збільшення експорту з України є причиною серйозної стурбованості виробників, оскільки вони не можуть конкурувати з цінами на українські товари, що є наслідком застосування різних стандартів виробництва", – уточнюється в листі Мінсільгоспу Болгарії.
Міністерство попереджає, що нинішня ситуація може призвести до спаду внутрішнього виробництва, що "може вплинути на продовольчу безпеку країни в довгостроковій перспективі".
Болгарський уряд упевнений, що Єврокомісія має вжити заходів для захисту ринків сусідніх з Україною держав-членів ЄС, щоб дозволити їм використовувати свій експортний потенціал.
Одним із таких заходів може стати запровадження тарифних квот на найчутливішу сільськогосподарську продукцію в рамках переговорів про продовження безмитної торгівлі агропродукцією з Україною навесні 2024 року.
"Для продуктів, для яких повторне введення тарифних квот неможливе, слід знайти інше рішення проблеми збільшення імпорту з України", – резюмували в болгарському аграрному відомстві.
Говорячи про якість українського зерна, у міністерстві розповіли, що 2023 року болгарські органи охорони здоров'я перевірили його і констатували, що воно повністю безпечне. Крім того, насіння соняшнику з України має вищий середній вміст олії, ніж болгарське насіння.
Нагадаємо, минулого тижня міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини у спільному листі до Європейської Комісії зажадали запровадити імпортні мита на українське зерно через демпінгові ціни на нього в прифронтових країнах.
Інші Новини
Іноземці активно скуповують житло у Польщі: українці – попереду всіх
Продажі квартир іноземцям у Польщі встановили новий рекорд у 17330 одиниць за 2024 рік, а головними покупцями виявилися українціПро це...
Bloomberg: Індія запропонувала США нульові мита на сталь та автозапчастини
Індія запропонувала скасування мит на обмежений імпорт сталі, автокомпонентів і фармацевтичної продукції зі США в обмін на дзеркальні умовиПро це...
“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд з Києва до Дніпра: як курсуватиме
"Укрзалізниця" призначила додатковий швидкий поїзд №220/219 Київ - Дніпро на 9 та 11 травня.Про це повідомляє "Укрзалізниця".Як повідомили в УЗ,...
Чи виросте ПДВ в Україні: Гетманцев відповів на чутки про підвищення податків
Чутки про можливе підвищення ПДВ в Україні не відповідають дійсності. Жодних обговорень такого рішення ні з Міжнародним валютним фондом (МВФ),...
На українських АЗС подешевшало пальне: що буде з цінами далі
В Україні ціни на пальне у квітні помітно знижувались слідом за падінням світових котирувань нафти та гуртових пропозицій. Зазначається, що...
На валютному ринку настало літо
Перші травневі дні принесли не лише теплу та сонячну погоду (яка на заході України вже встигла зіпсуватися), а й тишу...
Average Rating