Read Time:1 Minute, 23 Second

У жовтні 2023 року Офіс директора національної розвідки, який контролює всі розвідувальні служби США, почав посилену роботу щодо OSINT – розвідки з відкритих джерел, зокрема з соцмереж. Для цього залучили аналітика та кіберексперта Джейсона Баррета, який займатиметься розробкою національної OSINT-стратегії. Про це пише Bloomberg.
Серед методів OSINT, які використовують в США, – загальнодоступні записи компанії, документи про закупівлі та супутникові зображення, а також Telegram. За словами джерела Bloomberg, Бюро розвідки та досліджень Державного департаменту також використовувало методи з відкритим кодом, щоб допомогти ідентифікувати виробників китайської повітряної кулі-шпигуна, яка перетнула континентальну частину США на початку 2023 року.

Сам уряд США може побоюватися деяких інструментів, які використовуються для збирання OSINT. У ЦРУ, наприклад, аналітикам щодо Росії заборонено використовувати робочі комп’ютери для доступу до Telegram, популярного серед російських "воєнкорів". За словами джерел, аналітикам також заборонено брати з собою особисті мобільні пристрої на робоче місце, що змушує їх залишати приміщення ЦРУ, коли вони хочуть отримати доступ до Telegram.
Також за кілька місяців до російського вторгнення в Україну репортери та аналітики аналітичних центрів змогли перевірити твердження про нарощування російських військ за допомогою комерційних супутникових зображень. Це допомогло адміністрації президента Байдена переконати американську громадськість у тому, що попередження щодо планів Росії вторгнутися в Україну були достовірними. Згідно з дослідженням у травні 2023 року в журналі Intelligence and National Security, ХАМАС покладався на телевізійні кадри та публікації в соціальних мережах, щоб отримати інформацію про озброєння та навчання Армії оборони Ізраїлю.
За словами джерела, повстанці-хусити використовували пошукові запити Google і комерційні дані про судноплавство, щоб визначити судна для нападу. За словами іншого інформатора, американські чиновники вважають, що Китай відстежує операції американських військово-морських сил шляхом моніторингу акаунтів тисяч моряків у соціальних мережах.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Українці ставляться до поляків краще, ніж до російськомовних співгромадян – опитування
Наступна новина Валютний ринок лихоманить