Нідерландська компанія Yandex N.V. продала російський "Яндекс" за 475 мільярдів рублів (5,2 млрд доларів) консорціуму приватних інвесторів і менеджерів компанії.
Зазначається, що новою головною компанією стане зареєстрована в Калінінградській області "Міжнародна компанія акціонерне товариство "Яндекс".
Згідно з релізом, основним власником стане "Консорціум.Перший", що складається з 50 осіб. Повідомляється, що серед них не буде осіб під санкціями США, ЄС, Великої Британії або Швейцарії.
Нідерландська Yandex N.V. "збереже за собою портфель міжнародних підприємств та інших неросійських активів", йдеться у заяві. Засновник компанії Аркадій Волож після поділу компанії продовжить самостійно розвивати за кордоном низку бізнесів "Яндекса", пише Meduza.
Як зазначає The Bell, у релізі названо оцінку компанії – 475 млрд рублів з урахуванням обов'язкової 50%-вої знижки, встановленої російським урядом для іноземних інвесторів, які залишають країну. Приблизно тільки половину суми буде виплачено грошима, решту – акціями Yandex N.V.
Компанія вказала, що "Консорціум.Перший" являє собою консорціум покупців, до якого увійшли чотири фінансові інвестори:
Фонд менеджерів, який належатиме топ-менеджерам російського "Яндекса" (у перспективі склад учасників може бути розширено приблизно до 50 осіб); Комбінований ЗПІФ "Лукойлу" "Аргонавт"; Infinity Management" Олександра Чачави (відомий як несподіваний покупець My.Games, ігрового бізнесу VK); "IT.Elaboration" широко невідомого Павла Прасса (гендиректор ВАТ "Спеціалізований депозитарій Інфінітум"); "Меридіан-Сервіс" колишнього топ-менеджера "Газпрому", а після – підприємця та інвестора Олександра Рязанова.
"Серед оголошених покупців точно не буде названо жодного санкційного бізнесмена", – пише The Bell із посиланням на джерела.
Це потрібно для того, щоб угоду могли схвалити іноземні директори та акціонери "Яндекса". Частина оголошених покупців можуть виступати посередниками, стверджували співрозмовники.
Головними претендентами на участь у консорціумі з купівлі контролю в "Яндексі" джерела The Bell і Meduza раніше називали російського олігарха, засновника "Інтерроса" Володимира Потаніна, співвласника "Лукойла" Вагіта Алекперова і засновника Kismet Capital Group Івана Тавріна, а також групу ВТБ (структурує всю угоду), засновника Faberlic і депутата Держдуми від партії "Нові люди" Олексія Нечаєва, пенсійний фонд "Газфонд" і главу РФПІ Кирила Дмитрієва.
Частина інвесторів в угоді може представляти інтереси мільярдера і друга Володимира Путіна Юрія Ковальчука, стверджували джерела видань.
Інші Новини
“Укрзалізниця” запускає новий регіональний поїзд: що нового
"Укрзалізниця" призначила новий регіональний поїзд Львів — Тернопіль — Хмельницький, який має низку оновлень."З 11 липня призначаємо новий регіональний поїзд...
Збільшення видатків на оборону: комітет Ради рекомендував два законопроєкти
Бюджетний комітет Верховної Ради рекомендував у першому читанні два законопроєкти, які стосуються збільшення видатків оборони у держбюджеті-2025. Про це розповіла...
Британія виділила кошти на діяльність Організації із заборони хімзброї в Україні
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії надало добровільний внесок у розмірі £400 000 на підтримку діяльності Організації із заборони...
Трамп проти Євросоюзу. Чим закінчаться торгові війни
9 липня 2025, тобто вже через два дні спливає термін, на який президент США Дональд Трамп відстрочив введення загороджувальних тарифів...
Apple оскаржила півмільярдний штраф від Єврокомісії
Компанія Apple оскаржила рішення Європейської комісії про накладення штрафу на виробника iPhone в розмірі 500 млн євро за порушення правил...
Швеція й Данія розпочали перевірки танкерів “тіньового флоту” РФ у Балтійському морі
Після Німеччини Швеція й Данія почали вимагати страхові документи від танкерів, які проходять через їхні територіальні води в Балтійському морі....
Average Rating