У вівторок, 6 лютого, Палата представників Конгресу США не змогла ухвалити законопроєкт спікера Майка Джонсона про надання військової допомоги лише Ізраїлю. Більшість конгресменів назвали документ "політичним трюком", що не має нічого спільного з правом цієї країни на самооборону.
Окремий законопроєкт спікера Палати представників Майка Джонсона передбачає виділення коштів лише на підтримку Ізраїлю та американських сил на Близькому Сході – пріоритети, які, на його думку, мають бути "відокремлені" від інших питань національної безпеки.
Законопроєкт виніс на голосування конгресмен від Республіканської партії Кен Калверт. Більшість демократів, навіть затяті прихильники Ізраїлю, засудили його і назвали "політичним трюком", що має "мало спільного з правом Ізраїлю на самооборону".
Калверт заявив, що його пропозиція є "чистим законопроєктом", позбавленим менш популярних положень про національну безпеку.
"Твердження про те, що цей законопроєкт є політичним, є відверто неправдивими. Сьогодні у нас є можливість зібратися разом і послати сильний сигнал: Сполучені Штати стоять на боці Ізраїлю. Єдині люди, які роблять це політичним, – це ті, хто виступає проти нього", – сказав він незадовго до голосування.
Спікер Джонсон припустив, що після того, як законодавці "подбають" про Ізраїль, вони "займуться" іншими питаннями.
"Ми повинні розібратися з цими заходами незалежно і окремо. Я думаю, що вони цього заслуговують", – сказав він журналістам.
Однак напередодні голосування десятки законодавців, зокрема лідери Демократичної партії та члени ультраконсервативної фракції в Палати представників, повідомили про намір відхилити законопроєкт.
Незадовго до голосування лідер демократичної меншості в Палаті представників Хакім Джеффріс, лідер демократів Кетрін Кларк і голова фракції демократів Піт Агілар у меморандумі "Шановний колего" заявили про готовність підтримати будь-які серйозні двопартійні зусилля через особливі відносини між Сполученими Штатами та Ізраїлем.
Однак вони зазначили, що окремий закон "пропонується не з добрими намірами".
"Скоріш за все, це абсолютно очевидна і цинічна спроба екстремістів MAGA (Make America Great Again – "Зробімо Америку великою знову". – ред.) підірвати можливість всеосяжного двопартійного пакету фінансування, спрямованого на вирішення проблем національної безпеки Америки на Близькому Сході, в Україні, Індо-Тихоокеанському регіоні та усьому світі", – йдеться у меморандумі.
Проблеми з фінансовою допомогою США для України
20 жовтня президент США Джо Байден подав у Конгрес законопроєкт 106 млрд доларів. Він передбачає допомогу Ізраїлю та Україні, а також Тайваню і державам Індо-Тихоокеанського регіону. З цієї суми 61,3 млрд доларів пропонувалося виділити на Україну, а 14,3 млрд доларів – на Ізраїль.
Однак Палата представників 2 листопада затвердила альтернативний законопроєкт новообраного спікера Майка Джонсона, що передбачає військову допомогу на 17,6 млрд доларів виключно Ізраїлю без України.
У грудні Сенат заблокував розгляд цього документу. Причиною стали вимоги республіканців внести до законопроєкту жорсткіший комплекс заходів щодо захисту південного кордону США з Мексикою.
Опісля демократи і республіканці почали переговори щодо нової угоди по кордону. Байден заявив про готовність закрити південний кордон у разі кризи з мігрантами і закликав законодавців ухвалити відповідний законопроєкт.
Наприкінці січня Сенат і Конгрес погодили текст угоди щодо кордону США з Мексикою. Однак Джонсон назвав проєкт угоди "мертвонародженим". Таким чином він натякнув, що республіканська більшість у нижній палаті Конгресу не планує голосувати за цей документ.
Інші Новини
Масштабний збій паралізував лондонське метро: що відомо
У Лондоні 12 травня стався збій в енергосистемі. Аварія спричинила серйозні проблеми у столичному метрополітені: кілька ліній були призупинені, а...
Північна Македонія приєдналася до ініціативи зі створення трибуналу для Путіна
Північна Македонія приєдналася до ініціативи зі створення спеціального трибуналу з переслідування за злочин агресії проти України, який буде втілений під...
У будинку прем’єра Британії сталася пожежа: що відомо про причину
У понеділок сталася пожежа в будинку прем'єра Великої Британії Кіра Стармера. Причина загоряння наразі невідома, але в поліції підтверджують, що...
У Британії засудили шістьох людей за шпигунство на користь Росії
Суд у Лондоні 12 травня оголосив вироки шістьом громадянам Болгарії, засудженим за шпигунство на користь Росії у Великій Британії.Про це...
У ЄС зменшилась кількість українців із тимчасовим захистом
У Європейському Союзі за два місяці дещо поменшало українців, які мають статус тимчасового захисту у звʼязку з повномасштабним вторгненням Росії...
Єврокомісар вважає “дуже реалістичним сценарієм” війну Росії проти ЄС
Комісар ЄС із питань оборони Андрюс Кубілюс поділяє оцінку західних розвідок, що напад Росії на держави Євросоюзу може статись протягом...
Average Rating