Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має стимулювати європейську оборонну промисловість до нарощування виробництва і сприяти консолідації. Про це вона сказала в інтерв’ю Financial Times.
Фон дер Ляєн зазначила, що Єврокомісія розробляє стратегію оборонної промисловості, спираючись на досвід використання коштів платників податків для збільшення виробництва вакцин проти COVID-19 і для спільних закупівель газу.
"Ми повинні витрачати більше, ми повинні витрачати краще, ми повинні витрачати по-європейськи", – підкреслила вона.
За даними видання, план модернізації європейського військово-промислового комплексу має бути оприлюднений цього місяця. Він має бути схвалений всіма країнами-членами ЄС, деякі з яких можуть чинити опір зусиллям Комісії щодо централізації рішень про оборонні інвестиції.
Посадовці ЄС прагнуть максимізувати значне збільшення військових витрат країн-членів після повномасштабного вторгнення Владіміра Путіна в Україну, щоб створити більшу, міцнішу і ефективнішу європейську оборонну промисловість.
"У нас дуже фрагментований оборонний ринок, і це потрібно змінити", – сказала фон дер Ляєн.
У коментарі виданню неназвані європейські посадовці розповіли, що пропозиції в плані Єврокомісії включають використання бюджету ЄС для збільшення фінансування на додаток до спільних контрактів на постачання озброєнь, підписаних країнами-членами, а також гарантії того, що продукція буде куплена.
Видання зазначає, що це нагадує зусилля Єврокомісії з розгортання виробництва вакцин проти коронавірусу, що у підсумку призвело до різкого зростання європейського виробництва.
"Ми зробили це з вакцинами і газом", – додала президентка ЄК.
Пропозиція фон дер Ляєн допоможе впорядкувати оборонну промисловість Європи, яка значною мірою розділена за національною ознакою, і заохотить більше витрачати на європейську продукцію замість того, щоб купувати її в третіх країнах, таких як США.
"Нам потрібно підвищити рентабельність інвестицій тут, в ЄС. Нам потрібна справедлива частка грошей європейських платників податків, які витрачаються всередині Європейського Союзу. Ми повинні працювати зі стимулами, щоб країнам-членам було краще працювати разом. Скажімо, ви хочете новий танк? Що ж, гуртуйтеся!", – наголосила фон дер Ляєн.
За її словами, короткостроковий "критичний фокус" посилення оборони полягатиме у продовженні поставок зброї Україні. Але стратегія оборонної промисловості ЄС також покликана зміцнити довгострокову безпеку Європи.

Інші Новини
Трамп пообіцяв Україні зброї на “мільярди доларів” – генсек НАТО
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте пообіцяв надати Україні зброю на "мільярди доларів"....
Швеція продовжить забезпечувати Україну військовою допомогою – прем’єр
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Швеція продовжить "свій внесок у швидкі та суттєві постачання Україні". Про це заявив Крістерссон...
Мерц прокоментував рішення Трампа передати Patriot Україні
Німеччина відіграватиме вирішальну роль у питанні постачання систем Patriot Україні.Про це говорить повiдомлення канцлера Німеччини Фрідріха Мерца в соцмережі Х."Президент...
NYT: Вашингтон обговорює вторинні санкції для Росії
США розглядають можливість вторинних санкцій для Росії. Їх можуть застосувати проти тих країн, які продовжать торгівлю з РФ.Про це повідомляє...
Зеленський поговорив із Трампом після його ультиматуму Росії
Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із Дональдом Трампом, під час якої вони обговорили нещодавню зустріч президента США із Генсеком...
Трамп пояснив, чому висунув черговий ультиматум Путіну
Російський диктатор Володимир Путін регулярно порушував домовленості зі США. Тому Вашингтон вирішив поставити перед ним ультиматум.Про це президент США Дональд...
Average Rating