Довіра до телемарафону "Єдині новини" продовжує знижуватися. Станом на початок лютого 2024 року частка тих, хто довіряє, знизилася до 36%, натомість до 47% зросла частка тих, хто не довіряє. Про це свідчать дані опитування КМІС.
"Ідея телемарафону "Єдині новини" користувалася широкою підтримкою у 2022 році, але з 2023 року простежується стабільне зниження довіри і станом на лютий на лютий 2024 року ми вперше фіксуємо негативний баланс довіри-недовіри", – зазначають соціологи.
Хоча ті, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, але і серед тих, хто довіряє Зеленському, телемарфону довіряють 48%, не довіряють – 33%.
Дещо більш критичні до телемарафону "Єдині новини" мешканці Заходу і Центру. Разом з цим фактично у всіх регіонах не більше 40% довіряють йому.
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, результати опитування засвідчують, що у все більшої кількості українців телемарафон "Єдині новини" викликає критичні зауваження.
"Заради справедливості потрібно зазначити, що після широкомасштабного вторгнення медіа ландшафт в Україні суттєво змінився. До вторгнення основним джерелом політичної інформації для більшості населення лишалися декілька національних телеканалів. Разом з цим у вересні 2023 року в опитуванні КМІС 77% респондентів відповіли, що зазвичай отримують інформацію з одного з інтернет-джерел (насамперед – з телеграм-каналів), а з новини на телебачення – 43% (і зрозуміло, що з них лише частина отримували саме з телемарафону "Єдині новини")", – сказав він.
Інші опитування КМІС показували, що телеперегляд "Єдиних новин" часто є фоновим. Тобто насправді не так багато українців отримують інформацію з "Єдиних новин".
"Утім, посилення громадського запиту на переформатування телемарафону не варто лишати осторонь і тим більше ігнорувати. Ще два місяці тому баланс довіри-недовіри "Єдиним новинам" був позитивний, зараз – уже негативний. Утім, і зараз ще є простір для рішень, які би задовольнили громадськість і дозволили трансформувати діяльність телемарафону у формат, який буде більш релевантним поточній внутрішній та зовнішній ситуації", – додав соціолог.
Опитування КМІС проводилося 5-10 лютого серед 1202 респондентів. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.
Інші Новини
Зеленський: РФ знизила інтенсивність обстрілів через візит Келлога
Російський диктатор Володимир Путін не хоче обстрілювати Україну, коли тут знаходяться американці через страх перед Сполученими Штатами. Про це заявив...
Спецпредставнику США Келлогу показали зразки безпілотників українського виробництва
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості 15 липня представило американській делегації на чолі зі спецпредставником США з питань України Кітом...
Італія також не братиме участі у закупівлі зброї США для України – ЗМІ
Офіційний Рим не приєднається до ініціативи Вашингтона щодо закупівлі зброї для України. Про це пише італійське видання La Stampa з...
Поганий сигнал РФ та суспільству – нардеп Костенко висловився про зміну уряду
Призначення нового уряду порушує закон про воєнний стан і тягне за собою низку негативних наслідків. Про це розповів народний депутат...
У Коблево на узбережжі вибухнула міна: постраждав чоловік – ОВА
У селі Коблево, що на Миколаївщині, на узбережжі здетонувала міна, попередньо відомо про одного потерпілого. Про це повідомив голова ОВА...
Трамп все ще сподівається, що Путін хоче миру з Україною
Президент США заявив, що досі вважає - і водночас сподівається, - що російський лідер Путін справді хоче миру в Україні....
Average Rating