Read Time:1 Minute, 9 Second

Індійські нафтопереробні заводи скорочують закупівлі російської нафти через санкційну політику США, що змушує їх шукати альтернативні варіанти постачання. Про це пише агентство Bloomberg.
Агентство пише, що РФ й далі залишається панівним постачальником нафти до Індії, але спостерігається тенденція до збільшення імпорту з інших країн. Зокрема, постачання з Саудівської Аравії цього місяця виросли на 22% порівняно з січнем. Найбільший приватний індійський НПЗ Reliance Industries Ltd. закупив найбільший обсяг саудівської нафти з травня 2020 року, згідно з даними Kpler.
Попри бажання індійських НПЗ наростити імпорт російської нафти, для цього потрібно схвалення з боку США, повідомили керівники заводів на умовах анонімності.

Ціна на російську нафту зараз дешевше лише на 2-4 долари за барель. Раніше знижки за російську нафту перевищували 30 доларів, але двозначні знижки навряд чи повернуться через конкуренцію з боку Китаю, говорять керівники.
Після початку війни в Україні імпорт російської нафти до Індії різко зріс, оскільки НПЗ скористалися дешевшими барелями, яких уникали інші покупці. Торік на піку частка російської нафти в загальному обсязі імпорту країни досягала майже 50%. Однак через нові санкції США деякі поставки російської нафти в останній час зіткнулися з труднощами.
Крім того, Москва вимагає оплати в юанях, оскільки деякі банки в останні кілька місяців стали більш ретельно стежити за використанням дирхамів для розрахунків.
Раніше стало відомо, що нові санкції США проти РФ можуть вплинути на продаж російської нафти в Індію, яка є найбільшим покупцем її морської нафти.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Путін пригрозив “трагічними наслідками” за відправку західних військ в Україну
Наступна новина Путін назвав “вкидами” інформацію про розміщення ядерної зброї РФ в космосі