Росія активно відновлює свою шпигунську війну із Заходом. Публікація Москвою переговорів німецьких офіцерів щодо відправки крилатих ракет в Україну є лише одним з останніх прикладом. Про це повідомляє Financial Times.
"Гра в кішки-мишки відновилася. Активність Росії настільки ж висока або навіть вища, ніж за часів холодної війни. Російська розвідка – це величезна машина, і вона знову робить те, що робила завжди", – заявили співробітники західної розвідки.
Майже щотижня спливає чергова таємна операція, що показує, як далеко проникли російські спецслужби в Європу відтоді, як два роки тому Москва почала повномасштабне вторгнення в Україну.
Очевидна активізація розвідувальних операцій під керівництвом Кремля свідчить про нову впевненість російських шпигунів після принизливих невдач, з якими вони зіткнулися на початку 2022 року, кажуть співробітники розвідки й аналітики.
Спочатку західні агентства оприлюднили плани Москви щодо вторгнення в Україну. Щойно російські танки почали рухатися до Києва, європейські столиці вислали 600 дипломатів, близько 400 з яких, як вважається, були шпигунами. Також було виявлено кілька російських "нелегалів" – агентів, які діють без дипломатичного прикриття. Коли російське наземне вторгнення застопорилося, Путін посадив під домашній арешт вищих керівників ФСБ за грубу помилку в оцінці українського опору.
Відтоді основні російські спецслужби – ГРУ, ФСБ і СЗР – перегрупувалися і перебудували свою шпигунську роботу, щоб підвищити шанси Росії у звичайних військових операціях.
Пріоритети залишилися тими самими, що й до війни: викрасти західні секрети, внести розкол у лави НАТО і підірвати підтримку України.
"Їм (російським спецслужбам, – ред.) дійсно довелося змінити свій образ дій – вдатися до інших інструментів", – заявив співробітник розвідки.
У російських таємних операціях тепер беруть участь іноземні громадяни зі сфери політики, бізнесу та організованої злочинності – наприклад, сербська банда, яка в минулому році організувала втечу Артема Усса, пов'язаного з Кремлем бізнесмена, заарештованого в Італії за підозрою у продажу Москві американських військових технологій.
"(Посередники – ред.) можуть не знати, що працюють на росіян, вони можуть бути злочинцями або іншими людьми, яким платять", – заявив співробітник розвідки.
Кремль також чинить тиск на російських вигнанців, щоб кооптувати їх та інших противників режиму, які втекли за кордон після початку війни.
Інші Новини
Трамп прокоментував своє фото в образі Папи Римського
Президент США Дональд Трамп відповів на критику свого фото, де він зображений в образі Папи Римського. Вважає, що вірянам таке...
У Лондоні українські військові пройшли ходою з нагоди Дня перемоги
Уперше в історії українські військові приєдналися до лондонської ходи з нагоди 80-ї річниці Дня перемоги. На Заході святкують Victory in...
Опитування показало, хто міг би перемогти на президентських виборах у Франції
Лідер правопопулістського "Національного об’єднання" Жордан Барделла міг би перемогти у другому турі президентських виборів майже всіх потенційних суперників.часом. Як повідомляє...
Більшість чехів не вірять у швидке перемир’я між Україною та Росією
Більше двох третин громадян Чехії, як і раніше, віддають перевагу якнайшвидшому припиненню бойових дій в Україні, навіть якщо це може...
Ізраїль завдав масованого авіаудару по Ємену
Ізраїльські Повітряні сили атакували Ємен. Ударів було завдано по портовому місту Ходейда.Про це повідомляє Walla.Неназваний високопоставлений ізраїльський чиновник розповів виданню,...
Ізраїль готує новий наступ на Сектор Газа: Нетаньяху зробив заяву
Ізраїль планує новий наступ на Сектор Газа. Головна мета країни залишається незмінною - знищення ХАМАСу.Про це заявив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін...
Average Rating