Блокади доріг і протести у різних містах Польщі – за інформацією поліції, акції аграріїв відбуваються у майже 600 місцях і в них беруть участь приблизно 70 тисяч людей.
У cелі Закрент на вʼїзді до Варшави дорогу перекрили понад пів сотні тракторів. Фермери привезли сюди й іншу техніку, зокрема цистерну і сіно. На транспорті почепили покатати – "Зелений курс = смерть польського фермерства", "Ми фермери, а не жебраки".
Також аграрії палили фаєри, а на одному з автомобілів кореспондентка видання помітила агітаційний плакат антиукраїнської партії "Конфедерація" на вибори до місцевих органів влади.
Дорогу до Варшави фермери планують блокувати аж до вечора. Крім того, в частині місцевих шкіл сьогодні скасували навчання.
У забезпеченні порядку задіяно багато поліції. Правоохоронці скеровують транспорт обʼїзними шляхами. Також над протестом час до часу літає поліцейський гелікоптер.
Фермери незмінно вимагають обмежити наплив сільськогосподарських продуктів з поза ЄС, в тому числі з України і суттєвих змін у європейському зеленому курсі.
"Ми домагаємося, аби ви як споживачі подивилися на те, що ви їсте. Продукти, які нас заливають з-поза Європейського союзу, не придатні до споживання. Купуйте польські продукти, бо ми, фермери, вирощуємо дуже здорову і безпечну продукцію", – сказав фермер Даріуш, який продукує молоко.
Син фермера Бартек вважає, що "зелений курс" не потрібен:
"Він суперечить інтересам і не тільки фермерів, але й інших людей. Щодо зерна з України, Білорусі і Росії воно такої якості, що ним хіба палити, а не споживати. Це моя думка. Я вважаю, імпорт треба заборони повністю. Тому ми тут стоїмо і маємо надію, що це нам вдасться".
Попри заклики фермерів до солідарності, частина людей не підтримують такої форми протесту. Перехожі з якими поспілкувалися журналісти, кажуть, що для вирішення проблеми владі треба дати час, а автошляхи – не місце для протестів.
"Я би хотіла, щоб фермерам краще жилося, але цього страйку я не підтримую. Врешті, уряд не може зробити всього за місяць. Треба трохи терплячості і розуміння. Навіщо ускладнювати життя іншим? А якби їм заблокувати вʼїзд на поле?", — каже місцева мешканка Барбара.
Хоч частина вимог польських фермерів, зокрема, які стосуються кліматичних і екологічних норм Єврокомісія вже задовольнила, аграрії кажуть, що не зупиняться, поки всі їхні умови не будуть виконані.
Copyright © 2024 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода
Інші Новини
В Міносвіти розповіли, коли для випускників шкіл замість НМТ повернуть ЗНО
Національний мультипредметний тест (НМТ), який потрібен для вступу в університети, замість ЗНО проводять вимушено. Його будуть проводити й надалі, поки...
Україна та Росія провели новий обмін полоненими: подробиці другого дня
Президент Володимир Зеленський заявив, що ще 307 українських захисників повернули з російського полону."Другий день обміну у форматі 1000 на 1000,...
Сибіга закликав посилити тиск на Москву після чергової атаки на Україну
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга відреагував на атаку Росії по українській столиці та інших регіонах України, наголосивши на необхідності посилення...
У Міносвіти відповіли, чи повернуть навчання офлайн з вересня
Навчання студентів вишів та учнів у школах там, де не дозволяє безпекова ситуація, буде тривати онлайн і надалі, поки залишається...
Спецпредставник США прокоментував обмін полоненими між Україною та Росією
Великий обмін полоненими між Україною та Росією є "найпозитивнішим результатом" переговорів у Стамбулі. Але потрібне припинення вогню.Про це говорить повідомлення...
Зеленський відреагував на масований обстріл України
РФ здійснила масований нічний обстріл України дронами та ракетами. Зеленський закликав посилити тиск на Москву через затягування війни.Про це пише...
Average Rating