Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки завершив напрацювання до другого читання законопроєкту про мобілізацію. Документ готовий до розгляду в залі парламенту.
По це повiдомив секретар оборонного Комітету ВР Роман Костенко (фракція "Голос").
"Щойно рекомендували Верховній Раді ухвалити законопроєкт про мобілізацію в другому читанні. 13 членів комітету проголосували за, 5 – утрималися".
За результатами напрацювання законопроєкт суттєво змінився, порівняно з початковою редакцією.
"УП" має в розпорядженні висновок комітету щодо другого читання законопроєкту, тому публікує деякі положення.
Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку можуть зареєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного чи резервіста. Це право, а не обов‘язок.
Під час проведення мобілізації чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ і предʼявляти його на вимогу представника ТЦК або поліцейського. Процес перевірки документів може фіксуватися на камеру або телефон. У прикордонній смузі і на пунктах пропуску через державний кордон військово-обліковий документ може вимагати предʼявити прикордонник.
Отримати документи в закордонних дипломатичних установах України військовозобов'язані віком від 18 до 60 років зможуть тільки за наявності в них військово-облікових документів.
Паспорт і закордонний паспорт військовозобов'язані також зможуть оформити, якщо матимуть при собі військово-облікові документи. Для ухилянтів від мобілізації передбачається покарання у вигляді тимчасового обмеження на керування транспортними засобами – за рішенням суду. Замість строкової планується запровадити базову військову службу. Її проходитимуть громадяни від 18 до 25 років. Вони зможуть самостійно обрати період проходження служби до досягнення 24-річного віку.
Обовʼязкової мобілізації жінок не планується. Вони підлягають взяттю на військовий облік, якщо придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і здобули медичну або фармацевтичну освіти. жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу під час воєнного стану в добровільному порядку.
На прохання військового керівництва і урядовців Комітет ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки ухвалив рішення виключити із законопроєкту положення щодо демобілізації та ротації військовослужбовців.
Право на звільнення з військової служби залишатиметься за військовими, звільненими з полону. Якщо звільнений із полону військовослужбовець висловить бажання залишитися на службі, він матиме право на додаткову відпустку в кількості 90 днів.
Наголошуємо, що остаточне рішення щодо законопроєкту народні депутати ухвалюватимуть під час голосування в залі парламенту. Тому деякі з вищезазначених положень можуть змінитися у фінальній версії законодавчої ініціативи.
Верховна Рада розпочне розгляд проєкту закону в другому читанні в залі парламенту 10 квітня.
Передісторія:
Верховна Рада 7 лютого ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед іншого проєкт закону передбачав положення щодо демобілізації військовослужбовців. Народні депутати подали до другого читання документа 4269 правок.
Інші Новини
Сибіга розповів деталі зустрічі “коаліції рішучих” в Італії
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга підтвердив, що на полях Конференції з відновлення України в Римі 10-11 липня відбудеться зустріч так...
Авіакатастрофа MH17: у Кремлі прокоментували рішення ЄСПЛ
В Росії прокоментували рішення Європейського суду з прав людини, який визнав Москву винною у загибелі рейсу MH17 - авіалайнера Boeing...
Трамп відреагував на рекордну атаку Росії по Україні
Президент США Дональд Трамп незадоволений нічною атакою Росії на Україну, під час якої було задіяно понад 700 дронів.Про це американський...
Зеленський розкрив деталі розмови з Келлогом
Президент України Володимир Зеленський провів змістовну розмову зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом.Про це Зеленський написав у...
Трамп відповів, чи зможуть США надати Україні Patriot
Президент США Дональд Трамп підтвердив, що Україна зверталась до Штатів з проханням надати ще одну систему Patriot.Про це він заявив...
Президент Італії: безпека України є невіддільною від безпеки Європи
Президент Італії Серджо Маттарелла, який приймав свого українського колегу Володимира Зеленського, заявив, що безпека України є невіддільною від безпеки Європи.Слова...
Average Rating