Ціни на бензин та дизельне паливо в Україні за останній місяць зросли на 2-3 гривні. Така ситуація може бути пов'язана з кількома причинами.
Сайт розповідає, чому саме дорожчає бензин.
Як зросли ціни
За даними консалтингової групи А-95, з початку квітня бензин А-92 подорожчав з 50,83 грн за літр до 51,31 грн, А-95 – з 53,77 грн до 54,32 грн, А-95(+) (Premium) – з 57,29 грн до 57,78, дизельне паливо – з 54,01 грн до 54,55 грн за літр. Автогаз при цьому трохи подешевшав – з 28,14 грн до 28,05 грн.
Зміна цін відбувалася за рідкісним винятком, майже щодня – на кілька копійок на день.
У другій половині березня щодо бензину зберігалася така сама тенденція. 14 березня А-92 коштував 48,84 грн, А-95 – 52,04 грн, А-95(+) – 55,6 грн, дизель – 52,44 грн. Автогаз у другій половині березня теж трохи дорожчав – з 14 березня до 1 квітня його ціна піднялася з 27,91 до 28,14. Але з 4 квітня ціна на нього почала трохи знижуватися.
Фото: зростання цін на бензин за місяць (РБК-Україна)
З чим пов'язане зростання цін
Зростання цін на бензин та дизель відбувалося на тлі інформації про ініціативу уряду вже з липня розпочати підвищення акцизів на пальне.
Однак підвищення цін на бензин, яке спостерігається останнім часом, не пов'язане з очікуваним підвищенням акцизів, вважає директор центру "Психея" Геннадій Рябцев.
На його думку, навряд чи оператори ринку розпочали поступове підвищення цін в очікуванні зростання акцизів, щоб у липні згладити можливий стрибок вартості палива.
"Поки що до цього рано готуватися", – сказав він у коментарі РБК-Україна.
Зростання цін Рябцев пов'язує з деяким подорожчанням палива на кордоні та курсовими коливаннями. Офіційний курс на 14 березня становив 38,78 грн за долар, на 10 квітня – 38,99 грн.
"Це наслідок зростання цін (на паливо – ред.) на кордоні та ослаблення гривні", – сказав Рябцев.
Він зазначив, що останнім часом котирування нафти зросли – з 85 до 90 доларів за барель, що спричинило деяке зростання на нафтопродукти. Щодо автогазу, то нині підстав для його подорожчання немає, оскільки на ринку товар у профіциті.
Атаки на НПЗ Росії
Нагадаємо, раніше видання Reuters писало про те, що Росія просить у Казахстану бензин у разі дефіциту. Це сталося після того, як українські дрони атакували низку НПЗ на території країни-агресора.
Як розповів чиновник НАТО, такі атаки могли вивести з ладу понад 15% потужностей нафтопереробної галузі Росії.
Інші Новини
Безробітні в Україні назвали, яку зарплату хотіли б отримувати
Середня зарплата в Україні перевищила 20 тисяч гривень. Більшість безробітних готові отримувати менше. Про це йдеться у дослідженні ринку праці...
Понад третина українських роботодавців планують підвищення зарплат – дослідження
Ринок праці в України відчуває гострий дефіцит кадрів, високим є відсоток попиту на висококваліфікованих спеціалістів певних професій. Але тільки 35%...
В Україні фасуватимуть швейцарські ліки від раку
Україна уклала угоду зі швейцарським фармацевтичним гігантом Roche (F. Hoffmann-La Roche) про локалізацію виробництва препаратів проти раку легень та грудної...
Швеція запускає нову ініціативу для підтримки українських вчених
У рамках конференції з відновлення України стартувала міжнародна ініціатива – Коаліція з питань науки, досліджень та інновацій в Україні. Однією...
“Укрзалізниця” отримає 54 млн євро від ЄБРР: на що спрямують кошти
"Укрзалізниця" та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) досягли згоди та оголосили про дві масштабні грантові угоди за підтримки ЄС...
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Уряд України підписав зі Світовим банком угоду про запуск п'ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 млн, яка покликана профінансувати...
Average Rating