Шлях Молдови до Європейського Союзу не повинен стати заручником процесу врегулювання у Придністров’ї, оскільки влада в Кишиневі не може його повністю контролювати. Про це заявив посол ЄС у Молдові Яніс Мажейкс, який поспілкувався з журналістами напередодні Міжнародного саміту мерів у Кишиневі.
"Для нас є один партнер по переговорах, і це уряд у Кишиневі. Ми працюємо з Республікою Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів. І це вихідна передумова для всього", – заявив Мажейкс.
Він додав, що ЄС хоче бачити приєднання Молдови до Європейського Союзу разом із реінтегрованим Придністров'ям. Але водночас не хоче бачити країну заручницею політичного врегулювання, тому що вона не повинна нести відповідальність за те, на що не обов’язково може вплинути.
"Не можна виключати, що спочатку першим приєднається Правобережжя, територія, яка контролюється конституційною владою. А потім приєднався б лівий берег, але це не найкращий варіант для нас", – сказав Мазейк.
ЄС очікує побачити в найближчі роки більше ясності як щодо готовності, так і зацікавленості придністровської "де-факто" влади брати участь у цьому процесі, додав посол.
"Тому що тоді з’являться деталі переговорів по Гагаузії. Ми справді співпрацюємо з усіма частинами Республіки Молдова", – заявив дипломат.
Посол відзначив труднощі у взаємодії з владою Гагаузії, зокрема, башканом, "оскільки для нас неможливо спілкуватися з кимось, хто чітко не заявив, що дистанціюється від людини, яка була засуджена в Республіці Молдова за крадіжку 1 мільярда, Іланом Шором".
"Також не сприяє цій взаємодії той факт, що з її боку (Гагаузії – ред.) є регулярна взаємодія з Президентом Путіним", – відзначив Мажейкс.
"Отже, у Гагаузії ми продовжуємо наші проєкти з муніципалітетами, з незалежними ЗМІ, з місцевим бізнесом, щоб люди могли побачити переваги Європейського Союзу", – повідомив дипломат.
Він також визнає реальність того, що не все населення підтримує Європейський Союз завдяки пропаганді, яку, за його словами, потрібно розвінчувати, "доносячи нашу позитивну історію".
Інші Новини
Зеленський може взяти участь у конференції “Гельсінкі+50”
Президент Володимир Зеленський може особисто взяти участь у конференції "Гельсінкі+50" наприкінці липня, присвяченій 50-річчю підписання Гельсінського заключного акта.Про це повідомляє...
Шабунін паразитував на ЗСУ – ветеран про вручення підозри голові ЦПК
Підозра голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну є сигналом про те, що паразитування на ЗСУ не залишиться без покаранняПро це...
Угорський президент написав листа сім’ї угорця, нібито смертельно побитого ТЦК
Угорський президент Томаш Суйок написав листа сімʼї Йосипа Шебештеня – жителя Закарпаття, який, як стверджує Будапешт, є громадянином Угорщини і...
Призначення Умєрова послом в США може запустити швидке перезавантаження Кабміну
Остаточне рішення щодо кадрових змін в уряді може бути ухвалено вже досить швидко. Запустити кадрове перезавантаження може ймовірне призначення міністра...
У ЄС очікують, що призначення глави ВЕБ стане маркером реформ в Україні
Призначення переможця конкурсу на керівника Бюро економічної безпеки є для ЄС важливим індикатором руху України дорогою реформ.Про це заявив Штефан...
Антикорупціонеру Шабуніну повідомили про підозру: деталі справи
Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило голові "Центру протидії корупції" Віталію Шабуніну підозруПро це йдеться у повідомленні ДБР."Працівники ДБР повідомили про...
Average Rating