Європейська зовнішньополітична служба підготувала проєкт рамкового документа про безпекові зобов’язання ЄС перед Україною.
Із проєктом ознайомилось видання Euractiv.
У проєкті від 8 квітня перераховані зусилля ЄС, які передбачають політичну, військову та фінансову допомогу Києву.
"Європейський Союз і Україна погоджуються, що безпекові зобов’язання Європейського Союзу перед Україною залишатимуться в силі у той час, як Україна буде йти своїм європейським шляхом", – йдеться у проєкті.
Зобов’язання ЄС у сфері безпеки та національні двосторонні зобов’язання, укладені між державами-членами Євросоюзу та Україною, "доповнюють один одного та підсилюють один одного", сказано в документі.
ЄС "сприятиме координації між державами-членами Європейського Союзу та співпрацюватиме з іншими партнерами щодо виконання відповідних зобов’язань у сфері безпеки".
Як і в більшості двосторонніх угод у сфері безпеки, проєкт документа передбачає, що ЄС "перегляне зобов’язання Європейського Союзу щодо безпеки не пізніше ніж через десять років з дати цієї заяви".
Документ ЄС не містить перелік нових зобов’язань, але згадує сфери, де підтримку можна розширити.
Нещодавно створений Фонд допомоги Україні – частина позабюджетного Європейського фонду миру (EPF) – матиме бюджет у розмірі 5 мільярдів євро на 2024 рік.
"До 2027 року можна передбачити подальші порівняльні щорічні збільшення", – йдеться в документі.
Щодо військової тренувальної місії ЄС (EUMAM) у документі сказано, що "майбутні цілі підготовки повинні постійно коригуватися з точки зору чисельності та навичок відповідно до бойових потреб, висловлених Збройними Силами України, та в координації з партнерами".
Наразі місія підготувала 46 тисяч українських військових, і очікують, що до літа їх кількість збільшиться до 60 тисяч.
У документі ЄС також зобов’язується "сприяти більшій співпраці між оборонними галузями в дусі Європейської оборонно-промислової стратегії (EDIS)".
Документ окреслює майбутнє приєднання України до ЄС як "геостратегічну інвестицію", підкреслюючи, що Євросоюз буде прагнути допомогти Києву з його програмою реформ, пов’язаною з процесом вступу.
Очікують, що 10 квітня посли ЄС проведуть перший обмін думками щодо проєкту документа, аби схвалити його протягом наступних кількох тижнів.
Додамо, Україна хотіла б підписати двосторонні безпекові угоди з більшістю, якщо не з усіма державами членами-ЄС.
Інші Новини
Британія і Франція домовились співпрацювати в ядерному стримуванні
Лідери Франції та Британії в четвер оголосили про створення групи з нагляду за ядерною зброєю для покращення співпраці у сфері...
ЗМІ: Росія планувала підірвати військовий обʼєкт у Чехії
Найнятий Росією чоловік нібито мав намір підірвати військовий обʼєкт у Чехії, але військова розвідка зірвала його наміри.Про це стало відомо...
У Чехії розповіли, чому стався несподіваний блекаут минулого тижня
Масштабне відключення електроенергії в Чехії минулої п'ятниці, 4 липня, було спричинене обривом лінії електропередачі між двома населеними пунктами в Устецькому...
У Литві впав російський дрон-імітатор, який залетів через Білорусь
У повітряний простір Литви з території Білорусі у четвер, 10 липня, залетів дрон. Винищувачі повітряної місії НАТО в країні перевели...
Європарламент відхилив вотум недовіри до Урсули фон дер Ляйєн
Європарламент під час голосування 10 липня очікувано не підтримав вотум недовіри Єврокомісії, ініційований румунськими ультраправими. Під час розгляду вотуму недовіри...
Франція відновлює виробництво авіаційних крилатих ракет SCALP
Французька компанія MBDA відновлює виробництво далекобійних авіаційних крилатих ракет класу "повітря-земля" SCALP EG. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян...
Average Rating