Внутрішньому переміщені особи в Україні можуть отримати грошову допомогу. Проте не всім переселенцям передбачені виплати.
При підготовці матеріалу використовувалися джерела: пресслужба Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, заяви першої заступниці міністра соціальної політики Дарини Марчак, постанову Кабміну №709 від 11 липня 2023 року, постанову Кабміну №94 від 26 січня 2024 року.
Скільки переселенців в Україні
Війна змусила багатьох українців залишити свої домівки, рятуючись від ворожих обстрілів або окупації. У 2022 році кількість переселенців різко зросла.
Станом на початок 2024 року в Україні зареєстровано 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб. За даними Мінсоцполітики, допомогу з бюджету отримують 2,6 млн переселенців. Але в уряді прогнозують, що виплати отримуватимуть 1,5 млн осіб.
До липня 2023 року ці виплати призначали безстроково. Проте з березня 2024 року правила змінилися.
Який розмір виплат
Внутрішньо переміщені особи в Україні від початку повномасштабної війни отримують щомісячну допомогу на проживання у розмірі 2 тисячі гривень. Йдеться про дорослих.
Також 3 тисячі гривень виплачують на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.
Головна умова для отримання виплат
Зараз головним орієнтиром для призначення виплат є матеріальна спроможність ВПО. Для нарахування допомоги береться до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім'ї має становити не більше 9 444 гривень.
З 1 березня 2024 року допомогу на проживання автоматично продовжили на 6 місяців найбільш вразливим категоріям переселенців, які не мають змоги працювати:
пенсіонерам, у яких розмір пенсії не перевищує 9 444 гривень; людям з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям; дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
Інші сім'ї ВПО також мають право на соціальну виплату, якщо дохід родини менш ніж 9444 гривень на людину та у разі, коли у складі сім'ї є особа, що не працює, а також:
родини з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн; родини, де один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною; малолітні діти до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах); вагітні жінки, починаючи з 30 тижня вагітності.
Такі категорії повинні подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат.
Нагадаємо, в Україні при нарахуванні виплат переселенцям будуть враховувати документи про склад сім'ї.
Також повідомлялось, що для переселенців діють пільгові кредити на придбання земельних ділянок, купівлю і будівництво житла.
Інші Новини
Стало відомо, що увійде до другого списку мит ЄС у відповідь на тарифи США
Європейський Союз підготував другий список товарів із США, на які можуть бути введені мита у відповідь на торгівельну політику Дональда...
Аналітики США знизили прогноз урожаю та обсягів постачання української пшениці
Згідно з прогнозами Департаменту сільського господарства США (USDA), цього маркетингового року (2025-2026 рр.) показники України за обсягами виробництва пшениці скоротяться...
Уряд затвердив новий перелік корисних копалин стратегічного значення
Кабінет міністрів затвердив оновлений перелік корисних копалин та компонентів стратегічного значення. Про це заявив постійний представник уряду у Верховній Раді...
Фіцо натякнув, що Словаччина цього тижня розблокує 18-й пакет санкцій ЄС
Премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо дав зрозуміти, що вже цього тижня Європейський Союз може узгодити 18-й пакет санкцій проти Росії після...
Приват24 повідомив про зміни: кого вони торкнуться і що потрібно знати
ПриватБанк оголосив про зміни в "Приват24 для бізнесу". Вже з 15 липня українських підприємців чекає сюрприз.Сайт розповідає більше про те,...
Ціни на пальне в Україні знову дорожчають: експерт пояснив причину
Тривале зростання цін на нафту, яке відбувається на тлі посилення санкцій проти Росії, призводить до подорожчання нафтопродуктів і створює передумови...
Average Rating