Україна як кандидат в члени ЄС планує схвалити європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів. Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Як зазначила Рожкова, криптоіндустрія, що має дедалі більший вплив на фінансові ринки, потребує уніфікованого регулювання, зокрема імплементації Регламенту про ринки криптоактивів (MiCA) Європейського Союзу.
"З огляду на отримання нашою країною статусу кандидата на членство в ЄС, українське законодавство також має бути адаптоване до норм MiCA. Це сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів та фінансової системи загалом", – сказала вона під час зустрічі Регіональної консультативної групи Ради з фінансової стабільності Європи (FSB Regional Consultative Group for Europe), до складу якої входить Україна.
Що таке MiCA
Нагадаємо, у квітні 2023 року Європейський парламент прийняв історичне рішення для ринку криптоактивів, схваливши нові загальні правила нагляду та захисту прав споживачів щодо криптовалют – Markets in Crypto assets (MiCА).
MiCA – це документ, який передбачає регулювання віртуальних активів у ЄС, захищаючи користувачів та інвесторів в цій галузі.
Регламент замінює всі раніше прийняті у державах-учасницях ЄС закони та норми щодо криптоактивів та провайдерів повʼязаних з ними послуг.
Регламент встановлює низку вимог до криптовалютних платформ та емітентів активів щодо прозорості, розкриття інформації, авторизації та нагляду за транзакціями.
Регламент охоплює випуск, торгівлю та зберігання багатьох видів цифрових активів, включаючи криптовалюти, security- та utility-токени.
Після впровадження MiCA будь-яка компанія, що пропонує повʼязані з криптоактивами послуги в Євросоюзі, повинна буде зареєструватися в одній з країн-членів для ведення діяльності на території всього ЄС.
Ставлення НБУ до криптовалюти
НБУ не вважає криптовалюту платіжним засобом. Як зазначила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, ми вже були свідками серйозних потрясінь на цих ринках у США, "коли виявлялося, що криптовалюти, які мали бути забезпечені фізичними доларами, виявилися нічим не забезпеченими, і це дуже великі ризики".
Інші Новини
Від 5 до 9 тисяч гривень: де в Україні найнижчі та найвищі пенсії
Найвищі пенсії в Україні у жителів столиці та індустріальних регіонів. На заході країни пенсії дещо нижчі.Про це говорять дані Пенсійного...
Що відомо про Соболева, який очолив “мегаміністерство” економіки, сільського господарства та довкілля
Верховна Рада України затвердила Олексія Соболева на посаді міністра економіки, довкілля та сільського господарства, раніше він був першим заступником очільника...
Яблука нового врожаю втричі дорожчі, ніж торік – моніторинг
Цього тижня в Україні стартував сезон яблук нового врожаю, розповіли аналітики. За даними щоденного моніторингу, поточного року українські садівники розпочали...
Брак фінансування, інфляція, сповільнення економіки: виклики для уряду Свириденко
Ключовим викликом для нового уряду України в наступному році може бути пошук додаткового фінансування державного бюджету в розмірі до 15...
Половина керівників бізнесу очікують зростання зарплат – звіт
Зарплати в Україні зростають високими темпами. Однак керівники українських підприємств дещо змінили плани на найближчі 12 місяців. Про це йдеться...
Зеленський доручив Кабміну наростити до 50% частку української зброї
Президент Володимир Зеленський поставив оновленому уряду завдання збільшити частку української зброї на фронті до 50% за пів року. Про це...
Average Rating