85% опитаних українців вважають нелегітимним правління Володимира Путіна після президентських виборів 2024 року в Росії.
Про це говорять результати соціологічного опитування "Центру Разумкова".
У жовтні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію із закликом до держав-членів організації визнати Володимира Путіна нелегітимним після закінчення його президентського терміну, який спливає у 2024 році, та припинити всі контакти з ним, за винятком гуманітарних та з метою досягнення миру.
Оцінюючи своє ставлення до цієї резолюції (тобто чи можна вважати правління Путіна легітимним після березня 2024 року), підтримали позицію ПАРЄ 85% опитаних громадян України, не підтримали лише 5% (10% не визначилися).
Питання звучало так:
Парламентська асамблея Ради Європи виступила із заявою, в якій закликала європейські країни вважати правління президента Росії Володимира Путіна нелегітимним, якщо той залишиться при владі після виборів 2024 року і припинити всі контакти з Росією, за винятком гуманітарних. Чи підтримуєте Ви таку позицію?
Відповіді:
У регіональному вимірі підтримують цю позицію 92% жителів Заходу України, 91% — Центру, 72% – Півдня і 71,5% жителів Сходу. Не підтримують — відповідно 1%, 3%, 7% і 15%.
За визнання Путіна нелегітимним виступають 88% громадян України, які вдома переважно розмовляють українською мовою і 78% тих, хто переважно розмовляє російською (не підтримують це відповідно 3% і 9%).
Опитування методом face-to-face проводилося з 21 по 27 березня на всій території України, що контролюється урядом України та на якій не ведуться бойові дії.
Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.
Що передувало:
Після останніх так званих "виборів" президента в Росії редколегія групи видань "Українська правда" вирішила більше не називати Путіна "президентом".
Інші Новини
Україна висловила солідарність з партнерами через російські кібератаки
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга запевнив у підтримці з боку України європейських держав, які зазнали російських кібератак.Про це він написав...
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті, зокрема, й захист на Покровському напрямкуПро...
Словаччина передчасно розповіла про поліцейську операцію з Чехією в Україні
Заява словацької поліції про затримання в Дніпрі підозрюваного у "мінуванні" шкіл у Центральній Європі поставила під загрозу правоохоронні групи, які...
Посли G7 нагадали Свириденко і уряду про ключові реформи
Посли держав "Групи семи" у Києві у пʼятницю привітали новий український уряд на чолі з Юлією Свириденко з початком роботи...
Радник Орбана заявив, що Україну “не просили воювати” з Росією від імені Угорщини
Політичний директор і радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Балаж Орбан заявив, війна України проти Росії – не за безпеку його...
Ердоган запрошує Україну та Росію на “важливий” раунд перемовин у Стамбулі
У пʼятницю, 18 липня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з главою Кремля Володимиром Путіним та говорив, зокрема,...
Average Rating