ЄС розробив план, який дасть змогу вилучити надзвичайні доходи від заморожених активів Росії та витратити їх на потреби України.
Про це говорить заява глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.
За його словами, в Євросоюзі після початку війни в Україні було заморожено активи Центрального банку Росії. Тепер цими активами керують центральні депозитарії цінних паперів, і вони приносять надзвичайні прибутки, оскільки відсоткова ставка значно зросла.
За словами Борреля, в ЄС змогли знайти правове підґрунтя для вилучення цих доходів і передачу їх на потреби України.
"Ми вирішили поетапно домагатися мети використовувати ці доходи для підтримки України. Як перші кроки, ухвалені Радою в лютому, ми запровадили правила для центральних депозитаріїв цінних паперів, які генерують ці доходи, щоб тримати їх осторонь, ідентифікувати їх, тримати їх осторонь і обліковувати їх окремо", – пояснив представник ЄС.
Доходи не належать Росії
Боррель уточнив, що тепер ці доходи перебувають на окремих накопичувальних рахунках. У Євросоюзі очікують, що цей механізм зможе забезпечити близько 3 мільярдів євро на рік.
"І крім того, ми підвищуємо правову визначеність, ясно даючи зрозуміти, що ці доходи не належать Росії, оскільки вони не є суверенними активами, але прояснюємо різницю між капіталом і доходами. Я говорю про доходи", – заявив він.
Ці кошти потрібно спрямувати на військові потреби України
Боррель нагадав, що раніше запропонував Раді ЄС використовувати ці доходи для підтримки України військовими поставками через Європейський мирний фонд.
За його словами, Україна терміново потребує зброї та боєприпасів, щоб захистити себе і свій народ від російських ракет, безпілотників, бомб і постійних атак. При цьому він визнав, що спочатку в ЄС планували використовувати ці доходи для підтримки відновлення і реконструкції України.
Російські активи хочуть використати для допомоги Україні
З початку війни в Україні країнам Заходу вдалося заморозити понад 300 млрд доларів. Однак конфіскувати ці кошти поки що не вдалося, країни Заходу побоюються юридичних та репутаційних наслідків.
Міністр фінансів Джанет Єллен нещодавно говорила, що Сполучені Штати спільно з іншими країнами "Великої сімки" вивчають одночасно кілька варіантів передачі Україні заморожених активів РФ.
А віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс говорив, що заморожені активи Російської Федерації обсягом 300 мільярдів доларів можуть використовувати як заставу для надання кредитів Україні.
Інші Новини
У Києві анонсували акцію проти законопроєкту щодо НАБУ та САП
Ветеран російсько-української війни Дмитро Козятинський закликав киян зібратися увечері вівторка на акцію протесту після ухвалення законопроєкту щодо НАБУ і САП.Про...
Кличко прокоментував рішення Верховної Ради щодо НАБУ та САП
Мер Києва Віталій Кличко вважає, що рішення Верховної Ради щодо НАБУ і САП віддаляє Україну від Євросоюзу і наближує до...
Єврокомісар відреагувала на ухвалення Радою скандального закону про НАБУ та САП
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила про серйозну стурбованість у зв’язку з ухваленням Верховною Радою закону, що ліквідовує незалежність...
У Трампа застерегли Китай від “субсидування вбивств” в Україні
Посол США в НАТО Метью Вітакер заявив, що Китай підтримує Росію в її агресії проти України, попереджаючи про потенційні заходи...
Міністр закордонних справ Франції відвідав Харків
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро разом з українським колегою Андрієм Сибігою після поїздки у прифронтові Суми вирушив до Харкова.Сибіга...
Стефанчук підписав законопроєкт, що робить НАБУ і САП залежними від генпрокурора
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих...
Average Rating