Головною країною, яка надає Росії спроможності для ведення війни проти України, є Китай, який постачає в РФ електроніку та технології для виробництва ракет, дронів та іншої зброї.
Про це сьогодні у Брюсселі під час дискусії щодо майбутнього Альянсу в рамках Молодіжного саміту НАТО заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
«У багатьох вимірах війна в Україні свідчить, що безпека не є регіональною, безпека є глобальною. Головною країною, яка надає Росії можливість вести свою агресивну війну проти України в Європі, є Китай. Він є найбільшим торговельним партнером для Росії, вони (китайці – ред.) доставляють критичні компоненти для зброї, електроніку та сучасні технології, що дозволяє Росії будувати ракети, дрони та багато інших речей, які є ключовими для ведення війни проти України», – заявив Столтенберг.
Він зауважив, що Китай і Північна Корея, яка надає Росії боєприпаси і зброю, а також Іран, який поставляє в Росію дрони, є ключовими для російської спроможності вести війну проти України, європейської країни, друга та сусіда НАТО.
«Тож ця ідея, що ми можемо відділити Азію від Європи, більше не працює. Це взаємопов’язано. НАТО вирішує виклики, що надходять від Китаю для нашої безпеки», – зазначив керівник Альянсу.
За його словами, НАТО має близько 40 держав-партнерів по усьому світу, при цьому чотири з них – Японія, Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія, – розташовані саме в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це партнерство, за словами генсека, має для НАТО особливе значення.
Генсек наголосив, що Альянс є і залишатиметься регіональним оборонним союзом Північної Америки та Європи, а стаття про колективну оборону буде використовуватися для захисту союзників у Європі та у Північній Америці. Але при цьому весь цей Північноатлантичний простір постає перед глобальними загрозами, – у кібернетичній сфері, у космосі та інших сферах.
«Не йдеться про те, щоб просувати НАТО в Індо-Тихоокеанський регіон. Але Китай, який є глобальною загрозою, наближаються до нас. Ми бачимо Китай у кіберпросторі, ми бачимо їх (китайців – ред.) в Африці, в Арктиці, ми бачимо їх спроби контролювати критичну інфраструктуру у наших власних країнах. Все це має значення для нашої безпеки», – додав Столтенберг.
Як повідомляв Укрінформ, лідер КНР Сі Цзіньпін відвідав з офіційним візитом Францію, Сербію та Угорщину. На переговорах з Макроном у Парижі глава КНР заявив, що Китай і Франція мають спільно просувати створення багатополярного світу та запобігти новій холодній війні. У МЗС Китаю візит Сі Цзіньпіна до Європи назвали «дуже успішним».
Інші Новини
Зеленський: РФ має радикально змінитись, або ж змінюватись доведеться світу
У День пам’яті та перемоги над нацизмом 8 травня президент Володимир Зеленський записав відео з центру Києва, показавши "різницю між...
США у Радбезі ООН звинуватили Росію в порушенні санкційного режиму щодо КНДР
Сполучені Штати виступили з відкритою критикою Росії, яка отримує зброю з Північної Кореї, в порушення санкцій, затверджених Радою Безпеки ООН....
Трамп про Другу світову: Хоч Росія втратила мільйони людей, без США не було б перемоги
Президент США Дональд Трамп переконаний, що головним чинником перемоги у Другій світовій війні була участь у ній Сполучених Штатів. Про...
Мерц дав чітку відповідь щодо передачі ракет Taurus Україні
Україна може розраховувати на новий уряд Німеччини, зокрема і в питанні передачі крилатих ракет Taurus.Про це заявив новий канцлер країни...
Посли G7 закликали Раду якнайшвидше схвалити реформу АРМА
Посли держав "Групи семи" закликали парламент якнайшвидше ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів...
Трамп закликав Індію та Пакистан припинити обмін ударами
Індія і Пакистан повинні припинити обмін ударами. Такий конфлікт між двома країнами жахливий.Про це під час спілкування з журналістами заявив...
Average Rating