Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що ідея відправки солдатів в Україну не знайшла розвитку – ні в Естонії, ні на рівні Європейського Союзу.
Про це він сказав в інтерв’ю естонському мовнику ERR.
Американське видання Breaking Defense написало в понеділок, посилаючись на радника президента Алара Каріса з питань безпеки Мадіса Ролла, що уряд Естонії серйозно обговорює можливість відправки солдатів в Україну.
Мадіс Ролл заявив в інтерв'ю виданню, що уряд наразі аналізує можливість відправки солдатів в Україну, додавши, що було б бажано зробити це в рамках ширшої місії НАТО.
За словами міністра оборони Певкура, в уряді не було конкретної дискусії про відправку військовослужбовців в Україну.
"Тут немає нічого нового. Коли Франція виступила з ідеєю розглянути, чи може Європа і союзники зробити щось більше, ця ідея обговорювалася в різних дискусіях, але вона не знайшла розвитку, тому що наразі серед союзників немає чіткого розуміння того, що це дає", – сказав Певкур в інтерв'ю ERR.
"Я думаю, що думку Мадіса Ролла, можливо, було занадто сміливо інтерпретовано. Безумовно, немає ніякої власної ініціативи Естонії, і Естонія, безумовно, не збирається нічого робити наодинці", – додав Певкур.
За словами Певкура, пріоритетом зараз є передача боєприпасів в Україну та проведення тренувань в інших країнах.
"Перш за все, важливо відправити боєприпаси та інше спорядження в Україну. Також ми можемо проводити навчання у Польщі, яка знаходиться дуже близько до України", – сказав Певкур.
Мадіс Ролл сказав ERR, що він не говорив жодному журналісту про те, що уряд Естонії наразі розглядає рішення про відправку підрозділів в Україну.
"Моє повідомлення полягає в тому, що Естонія не виключила жодного варіанту допомоги Україні, всі варіанти допомоги Україні все ще обговорюються. Ані ми, ані наші союзники не повинні мати обмежень щодо допомоги Україні. Тому само собою зрозуміло, що ми і союзники аналізуємо різні сценарії", – сказав Ролл.
Прем'єрка Кая Каллас у березні відмовилася гарантувати, що естонські Сили оборони не будуть направлені в Україну. А заступниця міністра закордонних справ Естонії Кюлліке Сілласте-Еллінг закликала НАТО бути відкритішим до цієї ідеї.
Нагадаємо, наприкінці лютого після зустрічі в Парижі президентів та голів урядів близько двох десятків держав Європи Емманюель Макрон визнав, що запропонував державам Заходу відправити до України свої війська.
Інші Новини
У Чехії розповіли, скільки триватиме розслідування масштабного знеструмлення в країні
Розслідування масштабного відключення електроенергії в Чехії триватиме кілька тижнів, до нього також планують долучити експертів з Європи.Про це заявила речниця...
Трамп оголосив про введення мит на товари з Японії та Південної Кореї
Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження мит у розмірі 25% на товари з Японії та Південної Кореї. Вони діятимуть...
Британія наклала нові санкції проти РФ за використання хімічної зброї в Україні
Велика Британія 7 липня оновила список осіб, проти яких запровадила санкції через використання хімічної зброї, додавши до нього двох людей...
Комісар з оборони вірить, що ЄС може збільшити військову підтримку України
Єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Європа має ресурси на одночасне зміцнення власної безпеки та збільшення військової допомоги...
Макрон натякає, що хоче залишитися у політиці після завершення президентського терміну
Президент Франції Емманюель Макрон дав зрозуміти, що хоче продовжувати відігравати роль у національній політиці після закінчення свого терміну повноважень.Про це...
Посол США у Тбілісі розповіла про “загрозливий” лист до команди Трампа від “Грузинської мрії”
Посол США в Тбілісі Робін Данніган, яка залишає свою посаду, розповіла про непублічний лист від керівної партії "Грузинська мрія" адміністрації...
Average Rating