Велика Британія оголосила про запровадження санкцій проти трьох компаній та однієї фізичної особи за незаконну торгівлю зброєю в обмін на нафту між Росією та Північною Кореєю.
Про це повідомляє уряд Сполученого Королівства.
Нові санкції спрямовані проти компанії Paekyangsan Shipping, яка перевозить нафтопродукти між КНДР та РФ, а також Toplivo Bunkering Co за те, що вона дозволила суднам, які беруть участь у таких перевезеннях, перебувати в російському порту Східний.
Заходи включають заморожування активів, транспортні санкції та заборону на поїздки, а також спрямовані проти російського постачальника вантажних послуг "Восточная Стивидорная компания" та директора ТБК Алексєя Воротнікова, йдеться в заяві уряду.
"Санкції підкреслюють спільні зловмисні зусилля РФ та КНДР, спрямовані на обхід санкцій ООН щодо нафтопродуктів, які допомагають сприяти незаконним військовим програмам Північної Кореї", – йдеться в повідомленні.
Лондон зазначив, що діє разом з міжнародними партнерами та процитував слова міністра закордонних справ Девіда Кемерона про те, що Сполучене Королівство продовжуватиме притягати до відповідальності Москву й Пхеньян за такі поставки зброї.
"(Господар Кремля Владімір) Путін напружує всі сили, щоб підтримати свою незаконну війну в Україні, навіть вдаючись до незаконних торгових угод з КНДР "зброя в обмін на нафту", грубо порушуючи санкції ООН, за які сама ж РФ і проголосувала…" – зазначив глава МЗС.
Напередодні міністерство фінансів США оголосило про санкції проти двох фізичних і трьох юридичних російських осіб, які сприяли постачанню зброї між Росією та Північною Кореєю.
Схема з постачання зброї між Росією та КНДР пов'язана з громадянином Словаччини, торговцем зброєю Ашотом Мкртичевим, проти якого США запровадили санкції в березні 2023 року. Попри це, Мкртичев зі спільниками продовжили свою діяльність через посередників.
Як відомо, Росія і Північна Корея протягом останнього року посилили свою військову співпрацю. Відомо, що Москва отримала північнокорейські балістичні ракети та боєприпаси й обіцяла Пхеньяну у відповідь власні технології для супутникової та ракетної програм.
Інші Новини
Європарламент відхилив вотум недовіри до Урсули фон дер Ляйєн
Європарламент під час голосування 10 липня очікувано не підтримав вотум недовіри Єврокомісії, ініційований румунськими ультраправими. Під час розгляду вотуму недовіри...
Франція відновлює виробництво авіаційних крилатих ракет SCALP
Французька компанія MBDA відновлює виробництво далекобійних авіаційних крилатих ракет класу "повітря-земля" SCALP EG. Про це заявив міністр оборони Франції Себастьян...
Дуда поскаржився, що союзники та Україна недостатньо цінують допомогу Польщі
Польський президент Анджей Дуда в останньому інтервʼю на посаді критично висловився про ставлення союзників і України до Польщі, зокрема в...
ЄСПЛ відхилив скаргу Ле Пен на заборону балотуватись у президенти Франції
Європейський суд з прав людини у середу відхилив клопотання ультраправої французької політикині Марін Ле Пен, у якому вона скаржилась на...
Армія США націлилася на збільшення запасів ракет до систем Patriot
Армія США планує витратити понад 1,3 мільярда доларів на ракети-перехоплювачі до систем Patriot у фінансовому році, що починається 1 жовтня,...
ЗМІ: у ЄС розглядають можливість закласти 100 млрд євро для України
Європейський Союз розглядає можливість створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро для підтримки України в межах семирічного бюджету на 2028-2034...
Average Rating