Після того, як було оголошено, що "велика міжнародна компанія" надасть значне фінансування найбільшому (і пов'язаному з урядом) футбольному клубу Угорщини "Ференцварош", тепер стало відомо, що спонсором, швидше за все, буде російський нафтовий гігант "Газпром". Але хоча "Газпром" і не перебуває в списку санкцій ЄС, ця угода є ознакою зростаючого впливу Росії в Угорщині. Про це пише Politico.
Дружба прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Владіміром Путіним — це союз двох націоналістичних лідерів, які відкрито засуджують західний лібералізм і реформували політичні системи своїх країн, повідомляє доцент Польської академії наук, науковий співробітник Інституту демократії Центрально-Європейського університету Едіт Згут-Пшибильська.
Поглиблюючи економічні відносини як з Китаєм, так і з Росією, Орбан сподівається дати Угорщині більш вагоме право голосу в ухваленні глобальних рішень. А його "дружба" з Путіним підживлює постійно зростаючий клієнтелізм в уряді та фінансує його союзників.
Друг дитинства Орбана й найбагатший олігарх Угорщини — Льорінч Мешарош є ключовим прикладом цього. Його компанія Mészáros és Mészáros Kft отримала контракт на будівництво атомної електростанції "Пакш-2" і — проєкт вартістю 12,5 мільярда євро, реалізація якого сильно затягнулася і фінансується переважно коштом російських кредитів. Це ще більше наблизило Угорщину до Кремля.
Тим часом новини про угоду з "Газпромом" з'явилися незабаром після того, як чеська та польська влада викрила Voice of Europe — новинний сайт, пов'язаний із політичною партією Угорщини "Фідес" — у поширенні проросійської пропаганди та оплаті послуг європейських політиків у Німеччині, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландах та Угорщині.
Усе це підкреслює зміну впливу Росії на Угорщину. До початку повномасштабної війни в Україні відносини між Орбаном і Москвою вже були розвинені, але не були настільки глибокими. Більше того, діяльність російської Федеральної служби безпеки в Угорщині була значною мірою фрагментарною і, схоже, була зосереджена на залученні якомога більшої кількості місцевих помічників.
Однак тепер Угорщина вважається "тихою гаванню" для російських шпигунів, а Москва має прямий зв'язок з урядом Орбана. Угорський прем'єр-міністр — один із двох лідерів країн ЄС, які зустрічалися з Путіним після початку війни в Україні, і він тепло відгукується про свої стосунки з російським лідером.
У той час як інші європейські країни скорочують чисельність персоналу в російських посольствах і консульствах, чисельність співробітників російського посольства в Будапешті зростає.
Російські хакери також регулярно отримували доступ до серверів Міністерства закордонних справ Угорщини без офіційної дипломатичної відповіді з боку Будапешта. Ба більше, міністерство закордонних справ знало, що з його комп'ютерів було викрадено дані про національну безпеку.
Хоча Брюссель і Вашингтон розчаровані всім цим, вони, схоже, не знають, як зупинити зближення Угорщини з автократіями. Замість цього вони відкладають цю справу або укладають короткострокові угоди. Але масштаби російського впливу в Угорщині зараз — і готовність Орбана потурати йому й отримувати від нього вигоду — вимагають негайних дій.
Інші Новини
Литва спрямовує додаткові війська на кордон із Білоруссю через мігрантів
Литва спрямовує додаткові військові сили на кордон з Білоруссю у відповідь на зростання кількості нелегальних мігрантів, які намагаються перетнути кордон...
КНДР провела навчання ракетних військ із пусками балістики
Армія КНДР провела спільні навчання підрозділів далекобійної артилерії та ракетних військ із бойовими стрільбами й пусками тактичних балістичних ракет. Про...
Папа Франциск хотів приїхати у Маріуполь у 2022 році – посол Ватикану
Папа Франциск планував візит до України у період повномасштабної війни. Понтифік був готовий приїхати до оточеного Маріуполя у травні 2022...
Новообраний Папа Лев XIV звернувся до віруючих з першою промовою
Новий Папа Римський Лев XIV благословив вірян під час своєї першої промови. Побажав миру і єднання всьому світу.Про це говорить...
Глава МЗС Данії розповів про виклик посла США через “шпигунство” в Гренландії
Міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен під час виклику глави посольства США 8 травня сказав про неприпустимість шпигунства між...
Новим Папою Римським став кардинал Роберт Френсіс Прево
Сьогодні конклав кардиналів обрав Папою Римським американського кардинала Роберта Френсіса Прево.Про це повідомляє The Guardian.Його папське ім'я буде Лев XIV,...
Average Rating