Президент Латвії Едгарс Рінкевичс закликав західних партнерів зняти обмеження на застосування Україною зброї, яку вони надають, та зауважив, що теперішні спроби Росії наступати – у тому числі наслідок зволікань та нерішучості Заходу.
Про це він сказав в інтерв’ю CNN.
Рінкевичс констатував, що російський наступ на Харківщині – наслідок не лише того, що Росії вдалося перевести економіку на військові рейки та проводити мобілізацію, а й наслідок помилок у тому, як західні партнери реагують на ситуацію та надають підтримку Україні.
"Те що ми бачимо – це наслідок нашої неспроможності надати Україні достатньо зброї та накладання обмежень на те, як Україна може її застосовувати – для ударів по території Росії. Тут мова не про цивільних, а про легітимні військові цілі", – зауважив президент Латвії.
Він сказав що абсолютно погоджується зі словами генсека НАТО про те, що для союзників настав час переглянути обмеження щодо застосування Україною наданої ними зброї.
"Це досить критичний момент. І, на мою думку, немає жодної прагматичної раціональної причини не дозволяти Україні застосовувати надану зброю проти Росії у той спосіб, який буде найбільш ефективним. І оцінки, що Росія у відповідь може почати якусь ескалацію, ґрунтуються на не дуже чітких оцінках реальної ситуації. Чому? Тому що Росія вже почала ескалацію", – наголосив Рінкевичс.
Він закликав тих союзників, які надають Україні свою зброю з певними обмеженнями, переглянути їх.
"Коли Латвія надає Україні зброю, ми не накладаємо жодних обмежень", – додав Едгарс Рінкевичс.
"Можливо, один зі страхів – і, думаю, безпідставний, – що Росія застосує тактичну ядерну зброю. Думаю, російський шантаж, з дуже гарним розрахунком. Але деякі столиці ведуться на нього. Це не те, що я можу порадити робити", – додав президент Латвії.
З таким закликом виступив і міністр закордонних справ Польщі, зауваживши, що Європа повинна навчитися краще грати з Кремлем в гру на ескалацію.
Також у понеділок Парламентська асамблея НАТО закликала уряди держав Альянсу дозволити Україні бити західною зброєю по цілях на території Російської Федерації.
Інші Новини
Україна та Чехія підписали договір про створення хабів повернення українських біженців
Україна та Чехія підписали домовленість щодо створення у Чехії "центру єдності" для українців – вже другого центру у Європі з...
Україна та Чехія домовилися про навчання українських пілотів на F-16 та F-39
Україна та Чехія домовилися про навчання українських пілотів на винищувачах F-16 та F-39 у рамках "коаліції охочих". Про це заявив...
Посол Мельник оцінив ризики виходу США із мирного процесу по Україні
Сполучені Штати Америки (США) навряд чи вийдуть з мирного процесу щодо повномасштабної війни в Україні, оскільки не виграють від такого...
До Києва прибула тимчасово повірена у справах США в Україні Джулі Девіс
У понеділок, 5 травня, до Києва прибула тимчасово повірена у справах США в Україні Джулі С. Девіс. Про це заявило...
Зеленський у Празі розпочав переговори з прем’єр-міністром Чехії
Президент Володимир Зеленський розпочав переговори з прем'єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою у Празі.Як очікується, сторони обговорять всі аспекти двосторонньої співпраці...
Посол Мельник вважає, що Німеччина за Мерца може стати головним партнером України
Німеччина під час правління канцлера Фрідріха Мерца має всі шанси стати головним партнером України, а також лідером Європи. Про це...
Average Rating