Read Time:1 Minute, 32 Second

Україна почала озброювати свої винищувачі підвісними бомбами малого діаметра (SDB) американського виробництва. Про це йдеться у матеріалі американського видання Forbes.
Зазначається, що Україна озброює винищувачі американськими підвісними бомбами малого діаметра на імпровізованих пілонах.
"Це важлива подія, оскільки крихітні українські військово-повітряні сили – ледве сотня колишніх радянських реактивних літаків у кількох бригадах – намагаються зрівнятися з нищівною кампанією плануючих бомбардувань значно більшої російської авіації, яка має сотні Су-30, Су -34 і Су-35 з чотирма або навіть шістьма KAБ на кожній місії", — йдеться у статті.

Фінський аналітик Йоні Аскола написав, що "це фантастична новина". Однак є і погана новина, яка полягає в тому, що Україна, ймовірно, не може придбати майже достатньо SDB (Small Diameter Bomb — бомби малого діаметру) або інших боєприпасів, щоб продовжувати місії МіГів та Су.

Автори матеріалу зауважують, що ніхто за межами Пентагону та українських військово-повітряних сил не знав, що українці мають 130-кілограмові SDB, які працюють на відстані 110 км під супутниковим наведенням на висувних крилах. Це стало відомо, коли наприкінці минулого місяця в мережі не з’явилися фотографії, на яких зображено МіГ-29 із шістьма мініатюрними бомбами під крилами.
SDB має перевагу в тому, що він менший, а також може похвалитися більшою дальністю, ніж JDAM-ER і AASM, обидва з яких досягають приблизно 65 км за найкращих умов. Один МіГ чи Су, озброєний SDB, міг би вразити шість цілей за один виліт, і зробити це з великої відстані, таким чином зменшивши ризик з боку російської ППО.
Не менш важливо, що SDB коштує всього 40 000 доларів за бомбу. Це приблизно така ж вартість, як JDAM-ER, але в п’яту частину менше вартості AASM. Оскільки політика США спрямована на пряму заміну будь-яких боєприпасів, які вони передають Україні зі своїх власних запасів, і навіть бюджети США не безмежні, низька вартість SDB повинна перетворитися на більші партії бомб для України.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Депутати підтримали підвищення акцизу на цигарки у першому читанні
Наступна новина Байден: Мир в Україні не означає вступ до НАТО